2007. november. 05. 15:25 MTI Utolsó frissítés: 2007. november. 07. 10:56 Itthon

Belvárosi bűnözés: Rogán kamerákban gondolkodik

A bűnözési statisztikában olvasható számokból úgy tűnik, hogy az V. kerület kiemelkedően vezetne Budapest más részeihez képest, ugyanakkor a rendőrség kimutatása szerint csökkenő tendenciát mutat a Belvárosban elkövetett bűncselekmények száma – erről a kerület polgármestere beszélt.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság V. kerületi Rendőrkapitányság bűnügyi statisztikájára hivatkozva Rogán Antal azt közölte: a bűncselekmények száma inkább csökkenő tendenciát mutat, 2004-ben összesen 6666, 2005-ben 4712, 2006-ban 4793 és 2007 első kilenc hónapjában 3015 bűncselekmény vált ismertté a kerületben. Rogán hozzátette: igaz, hogy 2006 utolsó negyedévében romlott a bűnügyi statisztika, megnőtt a lakásbetörések száma.

A polgármester szerint ennek oka, hogy a rendőrség nem a polgárok védelmével, hanem az utcai tüntetések szétverésével, rendezvények biztosításával volt elfoglalva. Rogán kitért arra is, a Belvárosban alacsony a lakosságszám, viszont meglehetősen sok a turista, így nyilvánvaló, hogy az ő sérelmükre elkövetett bűncselekmények az egy lakosra eső bűncselekmény-számot növeli meg.

A számok is jól mutatják, hogy Budapest Belvárosában semmivel sem követnek el számarányában több bűncselekményt, mint más belvárosi kerületben – véli Rogán. A politikus azért tartott sajtótájékoztatót, mert a múlt heti HVG közölte a fővárosi kerületek bűnözési toplistáját, amely szerint Belváros-Lipótváros relatíve a legfertőzöttebb negyednek számít.

A polgármester közölte: 2008-ban duplájára, 40-re emelik a térfigyelő kamerák számát és januártól teljes munkaidőben állandó járőrözéssel megkezdi munkáját a 40 fős kerületőrség és a 40 fős közterület-felügyelet, amelyek majd segítik a rendőrség munkáját.

Rogán szerint a bűncselekmények számának csökkentéséhez fontos az, hogy jövőre felszámolják a hajléktalan-szigeteket és az utcai kéregetést.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.