Csalódtak a "hídfoglalók", hiányolták Toroczkait
A hídblokádot szervező szélsőséges hírportál készítőinek pénteken szembesülniük kellett azzal, hogy törvénytelen akciójukat, azaz az Erzsébet híd elfoglalását nem támogatták tömegek. De még „bajtársaik” is cserbenhagyták őket: sem Toroczkai László, sem Budaházy György, sem a Magyar Gárda tagjai nem mentek el a "hídblokádra".
Bár a péntek reggeli hídfoglaló kísérlet órákra megbénította Budapest forgalmát, az is világossá vált, hogy a blokádot szervező Kuruc.info mögött nem állnak támogató tömegek. „Toroczkai Lacit nagy szívfájdalmunkra nem láttuk, ahogyan a Magyar Gárda sem képviseltette magát túlzásba. Mondjuk kb. egynél kevesebb Magyar Gárda-tagot láttunk, a Nemzeti Gárdától viszont mintha többet is. Ott volt még Gonda László, Fáber Károly és Novák Előd, akiket az ÁVH lefogott és előállított” – írják az eseményt szervező portálon. Az október 22-én a Szabadság téren felszólaló és uszító, majd ismét illegalitásba vonult Budaházy György sem tűnt fel a demonstrálók között, noha korábban a „kurucosok” azt hangoztatták, Toroczkaival együtt ő is jelen lesz a hídblokádnál.
A törvénytelen akció kulcsfigurái egyébként ugyanazok voltak most is, akik tavaly ősz óta rendszeresen szerepelnek a híradásokban, ha valamilyen utcai balhé van: a Tomcat néven ismert, korábban polgárpukkasztó, de ma már inkább tisztán antiszemita megnyilvánulásairól ismert Polgár Tamás, a „kisdobos” Novák Előd, illetve a Kossuth térről ismert „vezérek”, Gonda László és Fáber Károly.
Bár a blokádot szervező hírportál szerzői nem merik felvállalni nevüket és arcukat (arra hivatkozva, hogy „a hatalom üldözi őket”, noha eddig egyetlen egy eljárás sem indult ellenük), valójában nem titok, kik ők. A lap főszerkesztője, Molnár Balázs például Toroczkai László csütörtöki tárgyalásán is feltűnt.
A Kuruc.info szerkesztői egyébként különös viszonyt „ápolnak” az általuk gyűlölt újságírókkal és médiumokkal. Azon kívül, hogy az internetes lap viszonylag nagy olvasottságát az őket gyakran idéző orgánumoknak köszönhetik, s szomjúhoznak a média figyelmére, állandó utálatukat fejezik ki az újságírók iránt. Miközben olvasóikat arra buzdítják, hogy bántalmazzák a szerintük hazug, zsidó vagy éppen kommunista médiamunkásokat (amit a rendbontók közül többen október 22-én meg is tettek), pénteki akciójuk előtt levélben arra kérték az újságírókat, hogy tudósítsanak akciójukról, s más alkalommal is küldözgetnek meghívókat sms-ben a mobiljukra.
Persze nem példa nélküli ez a kétlelkű magatartás a radikális jobboldalon. Jó példa erre Polgár Tamás, aki több alkalommal is előszeretettel ült be az általa szánalmasnak tekintett TV2 reggeli műsorába, s még jobboldali körökben is sokan "médiasztárként" emlegetik: exhibicionizmusából fakadóan imád szerepelni. A magyar szélsőjobb gyűlöli a tömegmédiát, miközben a radikálisok nélküle ismeretlenül a margón maradnának.