2007. augusztus. 26. 09:09 MTI Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 26. 09:13 Itthon

Az egyházak tudta nélkül szentelték fel a Magyar Gárda zászlait

Az egyházak tudta nélkül szentelte fel a Magyar Gárda zászlaját az avatón megjelent katolikus pap és a református lelkész - tájékoztatták az MTI-t a katolikus és református egyház képviselői.

A zászlót Dévényi Ferenc katolikus pap, Bálintné Varsányi Vilma evangélikus lelkész, valamint Csuka Tamás református lelkész szentelte fel. Német László, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára az MTI-nek elmondta: Dévényi Ferenc nem kért engedélyt az egyháztól és nem is lett delegálva. "Az, hogy a katolikus egyházhoz tartozik, az még nem jelenti, hogy az egyházat képviselte" - mondta a titkár.

 Az MTI kérdésére Német László elmondta: a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nem foglalkozott a Magyar Gárda megalakulásának kérdésével. Megítélni csak akkor tudná a szervezetet, ha pontosan tudná, hogy milyen programra esküdött fel az egyesület, de gyűlöletet egy papnak sem szabad támogatnia - tette hozzá.A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége - az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint - a hírekből értesült arról, hogy a Magyar Gárda 56 tagjának avatásán a történelmi egyházak képviselői megáldották a Magyar Gárda zászlaját.
 
"A Magyarországi Református Egyház (MRE) Zsinata Elnökségének tudta vagy beleegyezése nélkül az MRE nevében senki nem járhat el. Hivatalosan senki sem kereste meg egyházunkat ettől a szervezettől, így értelemszerűen a református egyházat hivatalosan senki nem képviselhette ezen a rendezvényen" - olvasható a közleményben. Az evangélikus egyház képviselőjét szombat este kilenc óráig nem sikerült elérnie a távirati irodának. 
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.