2007. május. 21. 14:00 MTI Utolsó frissítés: 2007. május. 21. 13:56 Itthon

Gyurcsány a rendőrségről beszélt a Parlamentben

A rendőrség tavaly ősszel védte, az elmúlt hetekben sértette a rendet, ezért kellett most határozottan közbeavatkoznia a kormánynak - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben, napirend előtti felszólalásában.


Ősszel a rendőrség egy rajta kívül álló politikai-hatalmi küzdelemnek vált sokadik szereplőjévé, most pedig az erkölcsi-jogi megbillenés főszereplője volt - fogalmazott Gyurcsány Ferenc, az igazságügyi és rendészeti miniszter, valamint a rendőrségi vezetők felmentése kapcsán.

A miniszterelnök közölte: a rendőrséget ősszel meg kellett védeni egy méltatlan politikai támadástól, most pedig fel kellett hívni a figyelmet arra a felelősségre, amelyet egy pontig osztatlanul csak a rendőrség képvisel - tette hozzá Gyurcsány Ferenc.

Szerinte a két távozó rendőri vezető közvetlen felelőssége nem mutatható ki az elmúlt hetek nagy vihart kavart ügyeivel kapcsolatban, van azonban vezetői felelősségük, mert ők felelnek az egész rendőri testületért.

A miniszterelnök  úgy fogalmazott: az adott szituációban nem kerülhették el a felmentést, de megérdemlik a köszönetet.

Petrétei Józsefről azt mondta: amikor kinevezte az igazságügyi és rendészeti minisztert, sokat beszélgettek arról, habitusa mennyire alkalmas a rendészet vezetésére, de azzal nyugtatta meg, hogy a képességei és demokratikus elkötelezettsége elég ehhez a feladathoz.

"Akkor nem tudtam, hogy a legnagyobb ellenzéki párt, miután másodszor is elveszíti a választásokat, politikai poklot kíván csinálni az országból (...) és alapvetően megváltozik a közhangulat és a társadalmi szituáció, amelyben a rendőrségnek teljesíteni kell a feladatát" - tette hozzá Gyurcsány Ferenc.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.