2007. február. 07. 09:45 hvg.hu Utolsó frissítés: 2007. február. 07. 10:22 Itthon

Gönczöl-jelentés: az MSZP megértette

A szocialista párt frakciójának állásfoglalása szerint áttanulmányozva a Gönczöl-jelentést megértették a felelősségüket „az elmúlt időszak eseményeihez vezető társadalmi problémák nem megfelelő kezelése miatt”.

Vadai Ágnes. Fele se tréfa
© Túry Gergely
Az MSZP-frakció azonban úgy tartja, hogy a felelősség nemcsak a jelenlegi politikai elité, hanem a rendszerváltás óta eltelt időszak valamennyi közéleti szereplőjéé. A szocialisták szerint nem az a kérdés, hogy talál-e valaki a jelentésben olyan részt, amely igazolja az ő politikáját, hanem az a kérdés, hogy a jelenlegi politikai elit felhasználja-e a jelentést arra, hogy közösen változtasson.

„A felelősségünk nagy. Voltak olyanok, akik e felelősség súlya alatt jogállamhoz méltatlan tettekre ragadtatták el magukat. Megdöbbenve álltunk az előtt, hogy a lelki teher okozta felelősség sokak számára olyan súlyos volt, hogy akár kordont is bontottak. Aki ma józan gondolkodású, európai politikus, az megfogadja a jelentés javaslatait; visszamegy a Parlamentbe, a tárgyalóasztal mellé, és azon dolgozik majd, hogy soha többé ne ismétlődjenek meg a szeptember-októberi események” – áll a Fideszenek szánt üzenet a Vadai Ágnes által szignált közleményben.

A szocialisták egyeztetésre hívják az ellenzéki frakciókat, mert módosítanák az alkotmányt, a gyülekezési törvényt, „és ha kell a rendőrségi törvényt” is. A frakció köszönetet mond a Gönczöl-bizottságnak, mert jelentése „hasznos és tanulságos” olvasmány.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.