2006. október. 26. 08:36 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. október. 26. 09:57 Itthon

Török Gábor: megrendülhetett Gyurcsány pozíciója

Hosszú távon megrendültek Gyurcsány Ferenc miniszterelnöki pozíciói - vélekedett az InfoRádió Aréna című műsorában a Vision Consulting igazgatója. Török Gábor politológus szerint a szocialista véleményformálók fejében megfordulhatott, hogy más lehetséges kormányfő-jelölttel álljanak ki 2010-ben. A politológus biztosan nem állítja, hogy Gyurcsány Ferenc meg fog bukni.

A politológus az InfoRádiónak nyilatkozva elmondta: miközben a miniszterelnök pozíciója rövid távon stabilabb lett, mint a politikai válság előtt, hiszen a koalíció felsorakozik mögötte, hosszú távon alapvetően megrendült a bizalom Gyurcsány Ferencben. Török Gábor szerint a változás a szocialista véleményvezérek, vezető politikusok fejében következett be, akik közül sokan már nem gondolják, hogy ezt a ciklust Gyurcsány végigviszi.

Török Gábor felhívta a figyelmet arra, hogy Medgyessy Péter bukása is először a fejekben ment végbe. Ez az első lépés akkor, amikor "leírnak egy politikust", és hosszú távon nem benne gondolkodnak. "Nem azt állítom, hogy meg fog bukni, de hogy most sokan gondolkodnak abban, hogy vele már nem lehet, abban biztos vagyok" - jelentette ki.

A politológus, egyben a Vision Consulting igazgatója szerint a Fidesz népszavazási kezdeményezése a magyar politika egészének érdeke is, mivel így alkotmányos keretek között marad a tiltakozás. Bár a Fidesz felhagyott Kossuth téri nagygyűléseivel, a népszavazással is részben az utcán tartja a politikát, az aláírásgyűjtés ott folyik majd - vélekedett Török, hangsúlyozva: az egész magyar politika érdeke, hogy a folyamatok a  demokratikus keretek között haladjanak.

A népszavazás "feszültség-levezetés" lehet, amely képes napirenden tartani a válságpolitikát úgy, hogy a folyamatok középpontjában a Fidesz áll - tette hozzá Török, megjegyezve, hogy bár a politikai tüntetések folytatódnak majd, a Fidesznek, mint parlamenti pártnak nem lehet az a politikai programja az elkövetkezendő fél évre, hogy az utcán tüntet. Kezdeményezése utcai és parlamenti aktusnak is számít, mivel a parlamenten keresztül a kormányra próbál nyomást gyakorolni. 


Hirdetés