2006. október. 15. 16:39 MTI Utolsó frissítés: 2006. október. 15. 16:10 Itthon

Huszonnégy év után új polgármester Hevesen

Huszonnégy év után új vezető áll Heves városának az élén, azt követően, hogy a fideszes Csáki Zsigmond letette a polgármesteri esküt a képviselő-testület vasárnapi alakuló ülésén.

Elődje Kontra Gyula, aki szocialista színekben most is ringbe szállt az önkormányzat vezetéséért, egy kétéves megszakítással, 1982 óta irányította a 12 ezer lakosú települést, először tanácselnökként, majd polgármesterként.

Csáki Zsigmond az eskütétel után elmondott beszédében megköszönte elődjének, hogy hosszú éveken át felelősséggel vezette a várost és számos jól előkészített programot hagyott hátra, amelyeket folytatni kíván.

Ugyanakkor - mint mondta - a jövőben a város vezetése során az eddigieknél inkább kíván támaszkodni a civil szervezetekre, őket egy közéleti személyekből álló testület felállításával be kívánja vonni a döntések előkészítésébe.

Elképzelései között említette az intézményrendszer strukturális átalakítását, illetve a helyben nagy számban élő cigányság helyzetének nyílt áttekintését.

Csáki Zsigmond szükségesnek tartja az ipari park megtöltését, egyben egy gyümölcsfeldolgozó létesítését a kertészetéről híres kistérség termékeinek értéknövelése érdekében, ugyanakkor a gyermekeiket nevelő családanyák számára a részmunkaidős foglalkoztatás megteremtését is.

Az önkormányzat alpolgármesterré választotta a fideszes Balázs Ferencet, ugyanakkor a 6 bizottsági elnöki poszt közül 3 jutott a Fidesznek, 2 a szocialistáknak és egy az Összefogás Heves Városáért Egyesületnek (ÖHVE).

Ez utóbbi felosztás egyébként tükrözi az önkormányzat összetételét, hiszen a Fidesz 9, az MSZP 6, az ÖHVE 2, az MDF-KDNP pedig egy mandátumot szerzett a 18 tagú képviselő-testületben.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.