2006. szeptember. 20. 15:03 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 20. 15:22 Itthon

Wittner nem akar összemosódni a vandálokkal

Wittner Mária, a Fidesz országgyűlési képviselője, 1956 utáni elítélt kikéri magának, hogy összemossák randalírozókkal. A napokban folyó tüntetések alatt csak a Kossuth téren volt, sem a Szabadság, sem a Köztársaság téren nem jelent meg, azokat az eseményeket a televízióból figyelte. Wittner előzőleg azt mondta: a Szabadság téren tulajdonképpen nem történt semmi.

A forradalmi cselekményéért 13 évet börtönben ült fideszes politikus részt vett a Kossuth téri demonstráción rögtönzött sajtótájékoztatón, a Rákóczi szobor mellett felállított koporsónál. (A koporsóról elmondta, hogy az a téren az 1956 után kivégzetteket képviseli.)

Wittner Mária "MSZP-s provokátorokat" sejt azok között, akik keddre virradó éjjel törtek-zúztak a Magyar Televízió épületében. Hozzáfűzte, hogy békés tiltakozást akarnak, de nem tudhatják, hogy mikor jelennek meg legközelebb a provokátorok. 

A keddi, erőszakellenes ötpárti nyilatkozatot a Parlamentben Wittner Mária nem szavazta meg (tartózkodott), a Szabadság térnél történt vandalizmusra vonatkozóan azt nyilatkozta, arról vágatlan videoanyagot kellene nézni, mert úgy tudja, semmifajta rongálás és fosztogatás nem történt.

Molnár Tamás, a Jobbik alelnöke azt jelentette be a sajtótájékoztatón, hogy lemondott pártbeli funkciójáról, mivel szerinte civilként jobban tudja segíteni a mostani "népfelkelés tisztaságát, ami erkölcsi forradalmat is jelent".

Sólyom nem pártolja a "forradalmazást"

"Felháborodással tiltakozom az ellen, hogy a Magyar Televízió épülete előtt történt erőszakos bűncselekményeket az 1956-os forradalommal párhuzamba állítsák" - fogalmazott kedden a köztársasági elnök.

Toroczkai László, a 64 Vármegye Ifjúsági Mozgalom elnöke úgy vélte, hogy "tetszik, nem tetszik, tény, hogy ez forradalom". Szerinte a miniszterelnök "nagyon beteg, pszichopata és elmebeteg", egy lépéssel is lecsillapíthatja a kedélyeket: lemond, vagy akár átadja egy párttársának a kormányfői pozíciót.

Takács András, a Szabad Magyarországért Mozgalom vezetője ismertette "a Nemzeti Kerekasztal felállításának alapelvei" tervezetét. Az irat szerint a kerekasztalnak tagja lehet minden Magyarországon bejegyzett társadalmi szervezet, amely elfogadja a demokrácia alapját jelentő népfelség elvét, a jelenlegi kormány lemondásának szükségességét, illetve a záros határidőn belül megtartott országgyűlési választásokat, valamint az ország alkotmányos berendezkedésének reformját.
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.