2006. szeptember. 19. 17:25 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 19. 17:25 Itthon

Gallup: a többség szerint Gyurcsánynak le kell mondania

A Magyar Gallup Intézet által készített felmérés szerint a megkérdezettek 43 százaléka nyilatkozott úgy, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek le kellene mondania, "mert bevallotta, hogy hazudott".

A hétfői telefonos közvélemény-kutatást 584 felnőtt magyar állampolgár körében végezték. Hétfő estig már a magyar felnőtt lakosság 91 százaléka értesült arról, hogy a miniszterelnök a választások után, zárt körben azt mondta: "végig hazudtuk az utolsó másfél, két évet".

A legtöbben azon az állásponton vannak, hogy Gyurcsány Ferencnek le kell mondania és az államfőnek új miniszterelnököt kell jelölnie. Ezzel ellentétes állásponton van a lakosság harmada (34 százalék). A lakosság negyedének (23 százalék) egy része nem is hallott a hírről, másik része pedig nem tud, illetve nem akar véleményt nyilvánítani a kérdésben - áll a felmérésben.

A lakosság majd kétharmada (59 százalék) szerint a választás után elhangzott, most nyilvánosságra hozott miniszterelnöki beszédnek politikai következményei kell legyenek. Ezen a véleményen csaknem háromszor annyian vannak, mint azok, akik úgy gondolják, hogy erre nincs szükség.

A teljes lakosság ötöde (21 százalék) "gondolja csak, hogy nem szükséges, hogy politikai következményei legyenek ennek az ügynek, míg a megkérdezettek további egyötöde nem tud, vagy nem akar véleményt nyilvánítani, illetve nem hallott még a hírről."

A minta összetétele a nemek aránya, az életkori csoportok és a településtípus szerint pontosan követi az ország felnőtt (18 éven felüli) lakosságának összetételét.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.