2006. szeptember. 07. 09:44 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 07. 09:44 Itthon

Kényszerleszállást hajtott végre három repülőgép Ferihegyen

Három repülőgép, köztük a Malév két menetrendszerinti járata hajtott végre kényszerleszállást a Ferihegyi repülőtéren szerda este néhány óra leforgása alatt -közölte meg az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) ügyeletese.

Személyi sérülés nem történt egyik esetben sem. A Malév 566-os számú, Budapestről Zürichbe tartó, valamint a 603-as számú, Brüsszelből Budapestre tartó járata hajtott végre sikeres kényszerleszállást Ferihegyen.

A Malév zürichi járata - fedélzetén 75 utassal - 18 óra 30 perckor szállt fel Budapesten. A Fokker-70-es típusú repülőgép 3,5 tonna üzemanyaggal volt feltöltve. Mivel a repülőgép jobb futóműve a felszállás után nem csukódott vissza, az irányítótorony a készenléti állapotot 19 óra 18 perckor kényszerhelyzetté módosította és visszafordította a járatot, amely tíz perccel később rendben leszállt.

A repülőtéri járatinformációs szolgálat tájékoztatása szerint a Fokkert megjavították, és 21 óra 20 perckor ismét útnak indították Ferihegyről. A repülő - immár a Malév 567-es számú járataként - Zürichből szerencsésen visszaérkezett Budapestre.

A Brüsszelből Budapestre tartó Boeing-737-es típusú repülőgép fékszárnyhiba miatt hajtott végre kényszerleszállást 22 óra 20 perckor. A fővárosi tűzoltóság nagy erőkkel indult a repülőtérre, de még útközben visszarendelték az egységeket, mivel a járat rendben leszállt.

Az OKF ügyeletesének tájékoztatása szerint a két Malév-járat között, 21 óra 25 perckor egy kisebb, két-három személyes repülőgép is sikeres kényszerleszállást hajtott végre Ferihegyen. A hivatalos jelentés szerint a pilóták szúrós szagot éreztek, és ezért kértek engedélyt a leszállásra. A polgári védelem szakértői gázkoncentrációt mértek, de nem tapasztaltak semmilyen rendellenességet.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.