2006. május. 29. 15:55 MTI Utolsó frissítés: 2006. május. 29. 16:02 Itthon

Gyurcsány szivárogtat: Maastricht 2008-ra

A kormányprogramban szerepel, hogy a ciklus közepére, azaz 2008 nyarára teljesíti Magyarország maastrichti kritériumokat, amelyek többek között az államháztartási hiány, az államadósság és az infláció mértékét határozzák meg. Gyurcsány Ferenc kijelölt miniszterelnök erről blogjában írt hétfőn.

A kormányfő írása szerint a kormányprogramban nincs benne a pontos kormányszerkezet, az egészségügy átalakításának részletes törvényszöveg-mélységű programja. A szöveg csak utal az államreform fő irányaira, és a költségvetésről is csak a legfontosabbakat rögzíti.
 
"(...) az állam kiadásainak megregulázásával, a bevételek növelésével a ciklus közepére meg kívánunk felelni az egyensúly közeli állapotot leíró, ún. maastrichti kritériumoknak" - írta Gyurcsány Ferenc, hozzátéve, hogy a kormányprogram a legátfogóbb politikai és szakmapolitikai célokat tartalmazza, a részletekről ugyanakkor már a kormánynak kell döntenie.
 
Mint olvasható, a költségvetésre vonatkozó részletes programot a kormány megalakulását követően mutatják be.
 
Gyurcsány Ferenc internetes naplójában beszámolt arról is, hogy a kormányprogram bevezetőjét személyesen írta meg, hogy összefoglalja benne jövendő kormányzásuk meghatározó politikai karakterjegyeit, világossá tegye a politikai hangsúlyokat, röviden utaljon a legfontosabb szakpolitikai irányokra, valamint összességében megmutassa a program egészét.
 
Hozzátette, hogy hétfőn az utolsó szerkesztési munkákat is elvégzik a kormányprogramon, amelyet kedden nyújtanak be a parlamentnek.
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.