2006. május. 01. 16:30 MTI Utolsó frissítés: 2006. május. 01. 16:19 Itthon

Gyurcsány egyeztetne a szakszervezetekkel

A budapesti városligeti május 1-jei rendezvényen Gyurcsány Ferenc miniszterelnök találkozott a szakszervezeti konföderációk vezetőivel. A miniszterelnök azt ígérte, hogy a koalíciós kormányprogramról, annak véglegesítése előtt kikérik a szakszervezetek véleményét.

A találkozót követően a szakszervezeti sátorban tartott fórumon - amelyen Gyurcsány Ferenc már nem vett részt - Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke elmondta: a kormányfőtől ígéretet kaptak arra, hogy a koalíciós kormányprogramról, annak véglegesítése előtt kikérik a szakszervezetek véleményét. Ugyanúgy a kormányzati struktúráról is véleményt mondhatnak.

A fórumon Hiller István, az MSZP elnöke hangsúlyozta: először a szakszervezetekkel konzultálnak a programról. A pártelnök megköszönte a szakszervezeteknek a választások előtti együttműködést, azt, hogy véleményezték a választási programot kidolgozása során. 
    
Wittich Tamás, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének elnöke elmondta: a miniszterelnök többek között ígéretet tett arra is, hogy részt vesz az MSZOSZ kibővített testületi ülésén. 
    
Csizmár Gábor foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter a soron következő feladatokról szólva elmondta: mielőbb ki kell dolgozni, el kell fogadni egy teljesen új Munka törvénykönyvét, amely nagyobb garanciákat ad egyrészt a munkavállalói, szakszervezeti jogok érvényesüléséhez, másrészt jobban megfelel a gazdaság kihívásainak. Ebben nem lesz könnyű egyetértésre jutni a munkavállalói és munkaadói érdekképviseleteknek - jegyezte meg a miniszter.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.