2005. december. 05. 08:25 MTI Utolsó frissítés: 2005. december. 05. 15:33 Itthon

Lendvai: a Fidesz megalázó helyzetbe hozta az államfőt

Az MSZP frakcióvezetője szerint a Fidesz kétszer hozta megalázó helyzetbe a köztársasági elnököt, először a megválasztása előtt, másodszor pedig most, amikor a hét végén Orbán Viktor Fidesz elnök határozottan kijelentette, hogy a választásokig 125 nap van.

"Mi nem szeretnénk számolni a köztársasági elnök helyett, mi fel tudunk készülni minden lehetséges időpontra, de nemcsak arról van szó, hogy Sólyom Lászlót sértették meg, az országot sértették meg" - hangsúlyozta Lendvai Ildikó a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában hétfőn reggel.

A szocialista politikus őszintén reméli, hogy nincs alapja annak a feltételezésnek, hogy Orbán Viktor az államfőtől tudja az időpontot, s a "jól értesültségét fitogtatja". Ha az ellenzéki párt elnöke tudná a parlamenti választások időpontját, akkor az Lendvai Ildikó szerint "a köztársaság intézményeinek meggyalázása lenne".

Az MSZP frakcióvezetője szerint Orbán Viktor szombaton két veszélyes és nagyon rossz mondatot mondott. A másodikat, amely arról szólt, hogy a Fidesz elnöke a puskapor szagát érzi, Lendvai Ildikó azért bírálta, mert elfogadhatatlannak tartja, hogy Orbán Viktor a választási harcot csatatérként látja, ahol valakinek el kell hullania.

A frakcióvezető megjegyezte, ha egyik nap Orbán Viktor a puskapor szagát érzi, akkor a másik nap Kövér László választmányi elnök a vér szagát fogja érezni.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.