2004. december. 22. 08:10 Utolsó frissítés: 2004. december. 22. 08:13 Itthon

Nyert az RTL Klub: Friderikusz 210 milliót fizet

Kétszáztízmillió forint kártérítés megfizetésére kötelezte Friderikusz Sándor cégét az RTL Klubbal szemben a Fõvárosi Bíróság. A kártérítés jogalapja jogerõs, összege nem.

A kereskedelmi tévé azért indított pert, mert a Friderikusz Produkció 1999 márciusában felmondta a Meglepő és mulatságos című műsor szerződését, és nem engedte adásba a produkció aktuális részét - írja a Népszabadság.

Friderikusz, aki akkor a TV 2-vel már tárgyalásban állt, a szerződésbontást azzal indokolta, hogy betelt nála a pohár: az RTL Klub nem szerepeltette frissen elkészült imázsfilmjében. A lap szerint a műsor utolsó részének leadásához csak úgy járult volna hozzá, ha a tévé nem utólag, hanem előre fizet, ugyanis "megbízható RTL-es forrásoktól" úgy értesült, hogy a tévé a szerződésbontás miatt már nem akart utalni.

Az RTL Klub bírósághoz fordult a műsor leállítása miatt okozott kár megtérítésére. Friderikusz is keresettel élt, annak kimondását kérve, hogy az RTL Klub megsértette üzleti jó hírnevét.

A Legfelsőbb Bíróság közbenső ítéletben az RTL kártérítési igényét találta megalapozottnak még 2002-ben. Az összegszerűségről első fokon mostanáig folyt a per. Az RTL Klub 300 millió forintos igényt nyújtott be. A bíróság igazságügyi szakértő bevonásával 210 millió forint kártérítési igényt fogadott el elsőfokú, nem jogerős ítéletében.

A külföldön tartózkodó Friderikusz Sándort a Népszabadság nem érte el. Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója szerint most mindenki számára kézzelfoghatóvá vált, hogy mekkora kárt okozott Friderikusz az RTL Klubnak.

A Friderikusz Produkció Kft.-t időközben a cégbírósági bejegyzés szerint elköltöztették a műsorvezető másik vállalkozásának is otthont adó címről. Friderikusz az ügyvezetői tisztségről lemondott. A kft. tulajdonosai között ugyanakkor még szerepel egy Holland Antillákon bejegyzett céggel együtt.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.