2004. július. 21. 13:43 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Még egy esély a diplomára: indulnak a pótfelvételik

Több mint négyszáz alapképzésre, és kétszáz diplomásoknak meghirdetett szakra, szakpárra pótfelvételizhetnek nyáron azok, akik idén még nem felvételiztek vagy a közzétett ponthatárok alapján nem jutottak be a választott felsőoktatási intézménybe.

A felsőoktatási intézmények többnyire költségtérítéses formában hirdetik meg a pótfelvételivel betölthető helyeket. Ide csak azok jelentkezhetnek, akik a normál eljárásban nem jutottak be az intézménybe, illetve az idén még nem adtak be jelentkezési lapot. Az eljárás rövid határideje miatt minden felvételiző csak egy intézménybe és egy szakra adhatja be jelentkezését - olvasható az Országos Felsőoktatási Felvételi Iroda honlapján.



A szükséges, külön erre a célra készült "A" és - a normál eljárásban is használt - "B" jelentkezési lapok az adott felsőoktatási intézménytől szerezhetők be térítésmentesen. Mind az "A", mind a "B" jelentkezési lapot közvetlenül a felsőoktatási intézményhez kell beadni, és ez utóbbihoz csatolni kell azokat az iratokat, bizonyítványmásolatokat, amelyeket az intézmény a Felsőoktatási felvételi tájékoztató 2004. című kiadványban megjelölt. A lapok beérkezési határideje augusztus 6.



Ha valakit nem vettek fel a jelentkezési helyére, akkor csak a felvétellel kapcsolatos jogszabályok, illetve az intézményi szabályzat megsértése esetén nyújthat be felülbírálati kérelmet írásban az elutasításról szóló levél kézhezvételétől számított tizenötnapon belül. Ám csak akkor, ha például az intézmény hibás pontszámítást végzett, vagy a benyújtott nyelvvizsga-bizonyítványt nem vette figyelembe.



Nem érdemes jogorvoslatot kérni, ha azért utasítanak el valakit, mert a felvételi vizsgákon nem szerezte meg a minimális, többletpontok nélkül számított 72 (vagy felsőfokú szakképzés esetén 60) pontot.
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.