Nem láttuk jönni: Orbán Balázs '56-ról, baleset a Keletiben, Milák nagy visszatérése – 2024 Krónikája
<strong>2024 Krónikája című sorozatunkban az év legfontosabb eseményeit idézzük fel. Negyedévenként haladunk, ez a 3. rész.</strong>
<strong>2024 Krónikája című sorozatunkban az év legfontosabb eseményeit idézzük fel. Negyedévenként haladunk, ez a 3. rész.</strong>
A koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet nem változtat azon, hogy március 31-ével megszűnnek a közigazgatási és munkaügyi bíróságok, és április 1-jétől már más bíróságok járnak el ezekben a perekben – figyelmeztetett az OBH.
A Fővárosi Ítélőtábla júniusban elmeszelte a Debreceni Törvényszék ítéletét, ezért a volt nemzetbiztonsági vezető, Galambos Lajos és egykori felettese, Szilvásy György volt titokminiszter ügye kezdődik elölről.
Miért nem ütközik a jó erkölcsbe egy devizahiteles szerződés még akkor sem, ha minden terhet, kockázatot az adósra hárít, és minden jogot magának tartott fenn a bank? Mikor tekinthető uzsorásnak egy szerződés? Van-e politikai nyomás a Kúrián, hogyan kezelik a bíróságok a perdömpinget? Visszapasszolták-e a problémát a kormánynak, mit tehet a jogalkotó, miért az Európai Unió Bíróságától várják a megoldást? A nagy vitát gerjesztett jogegységi határozatról Darák Péter főbíró és Wellmann György kollégiumelnök beszélt a hvg.hu-nak.
"Tisztességes, bátor, a lelkiismeretük szavára hallgató embereket keresünk!" - kezdődik Ángyán József független országgyűlési képviselő közleménye, melyben bátorítja az olyan nyilvánosság elé állásokat, mint amilyen Horváth Andráse, az adóhivatal volt munkatársáé volt.
Több pénzből gazdálkodhat jövőre az igazságszolgáltatás: a bíróságok részére 548 millió forinttal, míg a Kúria számára 70 millió forinttal több forrást biztosít a 2014. évi költségvetés - ígéri a közigazgatási tárca parlamenti államtitkára.
Bár hivatalosan országos harc zajlik az uzsorások ellen, Baranyában egy jogerősen elítélt férfi a börtönből folytathatja – a hatóságok orra előtt, sőt esetenként a támogatásukkal – üzelmeit. A 8 év börtönre ítélt férfi 12 éven keresztül szabadon „kölcsönözhetett” pénzt, most pedig a rácsok mögül 10 éves „tartózásokat” próbál behajtatni. Az ügyészség és a rendőrség szerint mindez nem bűncselekmény.
30 nap alatt 15 kilót fogyott, és végül agyvérzést kapott Borbély József az atlatszo.hu értesülései szerint. Borbély az IMEI-ben közel egy hónapja él - egy rágalmazási per vádlottjaként, teljesen elszigetelve a külvilágtól.
A mai naptól új közigazgatási szinttel gazdagodtunk, létrejöttek a járások. Mert ez a legfontosabb.
Túl szűknek tartja a Fidesz és a KDNP alkotta családfogalmat az Alkotmánybíróság. A testület szerint nem lehet kizárólag a férfi és nő házasságára korlátozni az együttélést meghatározó legfőbb fogalmat, ami a gyakorlatban kizárja többek között az azonos nemű párok esetében az elhunyt utáni öröklést. Az alkotmányellenességet kimondó határozatot egy tavaly megválasztott, Fidesz által jelölt bíró terjesztette elő, miután az ombudsman a testület segítségét kérte az ügyben.
Mindig is kereszténydemokratának vallotta magát, de csak 2006-ban lett KDNP-s. Hamarabb csatlakozott a Fideszhez, mint bárki más a jobboldalról, sőt a "polgári" kifejezést is először használta. A hétfőn alkotmánybírónak jelölt Salamon László 1990 óta képviselő, és három alkotmányozásban vett részt, igaz, korábban még sok mindent másként gondolt, mint ma.
Nagy próbatétel előtt áll az Alkotmánybíróság: a következő hónapokban dönthet a testület két olyan törvényről is, melyet a Fideszben a 2010 óta épített közjogi rendszer alappillérének tartanak. Információink szerint Áder János rövidesen az Ab elé küldi a választási regisztrációt, miközben a testület nekifogott az új alkotmányhoz fűzött átmeneti rendelkezések átvilágításának. A döntésre kihatással lehet, hogy két új tag megválasztásával a Fidesz átszabhatja a testületen belüli erőviszonyokat. A hvg.hu úgy értesült, az egyik nyugdíjba vonuló tag helyére Polt Péter helyettese kerülhet.