Nyolc évet kapott a buszmegállóban rabló biztonsági őr
Emberrablás miatt jogerősen nyolc év fegyházat kapott egy férfi, aki egy buszmegállóban fegyverrel fenyegetve tartott fogva és próbált kirabolni két nőt.
Jogerősen nyolc év fegyházbüntetéssel sújtotta emberrablás miatt a Győri Ítélőtábla kedden azt a férfit, aki 2009 októberében a Doroghoz közeli Tokodaltáró buszmegállójában fogva tartott két fiatal nőt és riasztópisztollyal követelt pénzt tőlük. A másodfokú tanács csupán annyit változtatott az első fokon eljáró Komárom-Esztergom Megyei Bíróság döntésén, hogy mellőzte az akkor még súlyosan alkoholbeteg - azóta önkéntes elvonókúrán részt vett - férfi kényszergyógyítását.
A jogalkotó nem ilyen ügyekre találta ki az emberrablást mint tényállást, de az ráillik a történtekre - mondta Kovács Tamás bíró az ítélet kihirdetésekor. Ugyanakkor - tette hozzá - a két megtámadott nőnek semmi oka nem volt azt gondolni: nincsenek tényleges életveszélyben, hiszen az erősen ittas férfi egy, a valódi lőfegyverre teljesen hasonlító gázpisztolyt fogott rájuk.
Papp Zsolt vádlott azzal védekezett: biztonsági őrként épp 36 órás szolgálaton volt túl, "sokat" ivott előzőleg, de a két nőt azért fenyegette meg, mert azt gondolta, ellopták a pénzét, amit vissza akart szerezni. Szerinte ezt bizonyítja, hogy ő szólt egy szemtanúnak: hívjon rendőrt. "Senkit nem akartam elrabolni" - mondta. Közlése szerint nem ő találta ki, hogy pénzt kér a fiatal nők elengedéséért, hanem azok ajánlották ezt fel.
Az első fokú ítélet szerint a férfi egy szórakozóhelyen csapódott két későbbi áldozatához. Amikor azok igyekeztek lerázni az ittas embert, az a közeli buszmegállóban riasztópisztolyt rántott, és követelte: adják vissza ötezer forintját. A két - feltett kézzel térdre kényszerített - sértettet a támadó nem engedte felszállni a megérkező buszra, amelynek sofőrjével azt közölte, rendőri intézkedés zajlik éppen. A rendőrséget aztán egy, a buszmegállóban várakozó szemtanú riasztotta.
A Komárom-Esztergom Megyei Bíróság a vádlottat emberrablás bűntettében mondta ki bűnösnek, és nyolc év fegyházbüntetésre, öt év közügyektől eltiltásra ítélte, valamint elrendelte kényszergyógyítását. Az ítélettel szemben az ügyész a kényszergyógyítás mellőzéséért, míg a vádlott és a védője enyhítésért fellebbezett.