Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. december. 06. 15:00

Egyházi mentőőöv a kilakoltatott családoknak

A református egyház egyik alapítványa fél évig fedezi az albérleti díjat.

A református egyház egyik alapítványa fél évig fedezi az albérleti díjat. Mentőöv elnevezéssel albérlet-támogatási programot indított a hitelük törlesztésére képtelenné vált, kilakoltatott családok számára a Magyarországi Református Egyház (MRE) és a Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány (MRSZ).

A tervek szerint elsőként tíz család részesül támogatásban, albérleti díjukat fél éven át fedezik. A program két alapvető célkitűzése, hogy megakadályozza az utcára kerüléssel járó társadalmi kirekesztődést, a családok szétesését, illetve hogy segítsenek az emberek életének újraindításában - mondta Bölcskei Gusztáv, az MRE zsinatának lelkészi elnöke.

Bölcskei Gusztáv elmondta: 5 millió forintos kerettel indulnak, és összesen 8-10 millió forinttal számolnak a felajánlások után. Osgyán Dániel, az MRSZ vészhelyzet-kezelési igazgatója kiemelte: egy család lakhatásának megoldása átlagosan havi 80 ezer forintba kerül, a program fél évre szól, tehát 480 ezer forintot szánnak egy családra.

Minden család esetében egy összegben, előre rendezi az MRSZ az albérleti díjakat a tulajdonosok felé. Felkészültek arra, hogy akár több száz családot is bevonjanak a programba, amennyiben ezt a pénzügyi keret megengedi - fűzte hozzá.

Az MRSZ az ingatlanok kiválasztására külsős partner ingatlanirodát bízott meg, a támogatási rendszer a lakás fenntartására nem terjed ki, minden esetben a családok felelőssége a rezsiköltségek rendszeres, pontos megfizetése.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.