Átadták a csaknem 400 millió forintból, ötven százalékban állami és uniós támogatásból felépített új vállalkozói...
Átadták a csaknem 400 millió forintból, ötven százalékban állami és uniós támogatásból felépített új vállalkozói inkubátorházat pénteken a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírbátorban.
A 950 négyzetméteres szolgáltató központ azokat a helyi ipari parkba betelepülni szándékozó, elsősorban forráshiánnyal küzdő vállalkozásokat segíti, amelyek nem rendelkeznek saját irodával, valamint kiépített telekommunikációs infrastruktúrával. A park menedzseri feladatait is ellátó inkubátorházban tizenhárom irodát és nyolc kiszolgáló helyiséget alakítottak ki. Az üzemeltetési költségek csökkentése érdekében az épületet a megújuló energia hasznosítására alkalmas napkollektorokkal, hőszivattyúkkal és napelemekkel látták el.
A projektgazda nyírségi kisváros önkormányzata a leghátrányosabb helyzetű kistérségek üzleti infrastruktúra-fejlesztésére kiírt pályázat eredményeként építhette fel az inkubátorházat, amelybe már két kisebb vállalkozás is beköltözött. Balla Jánosné, Nyírbátor MSZP-s polgármestere az átadást megelőző sajtótájékoztatón az MTI kérdésére elmondta: a mintegy félmilliárd forintból kialakított ipari parkba eddig többek közt a dán Coloplast és az olasz Serioplast települt be, amelyek összesen ezer embernek adtak munkát a térségben.
A park legújabb befektetője, a repülőgép-alkatrészeket gyártó német Diehl Aircabin Hungary Kft. már megkezdte dolgozói képzését, a cég várhatóan jövőre kezdi el a termelést a tervek szerint, s mintegy 200 embert fog foglalkoztatni - közölte a városvezető.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.