Nem tudták műemléki védelem alá helyezni, az ideiglenes védelem pedig lejárt, így az ingatlanfejlesztő ismét kezdeményezte az egykori legendás étterem, a Márványmenyasszony épületének bontását.
Felbukkant a Márványmenyasszony étterem épületére vontakozó bontási kérelem az ÉTDR-ben (az építésügyi hatósági ügyekre szolgáló digitális rendszerben) – írta szerdán az Építészfórum. A nagy múltú épületről, amely a legrégebbi budai étterem volt, még tavaly év elején derült ki, hogy bontani szeretné tulajdonosa.
A kormány még januárban gyorsított ütemű műemléki védettségi eljárást rendelt el a Márványmenyasszony (illetve vele együtt az akkor szintén bontással fenyegett egykori Wichman-kocsma Kazinczy utcai) épülete esetében, ez azonban csak egy évre szóló ideigelenes védelmet jelentett, ami – mint a 24.hu még márciusban megírta, januárban lejárt, és az eljárás során a Kormányhivatal nem talált módot annak véglegesítésére, mivel olyan sokszor átépítették már az épületet, és állásfoglalásuk szerint sem helytörténeti érdekessége, sem múltja nem elegendő indok arra, hogy műemlékké tegyék.
Húsz év alatt kiderült, hogy „bontani nagyon szeretnek a magyarok"
Már a kétezres évek elején Budapest orrára koppintott az UNESCO, hogy talán nem kéne a zsidónegyedben házakat rombolni. Ehhez képest most megint arról beszélünk, hogy milyen épületek tűnnének el a negyedben. De szabad-e egyáltalán bontani a védett zónában? Mi ellen véd a műemléki státusz?
Az Építészfórum szerint a bontási engedély május 24-én vált láthatóvá az elektronikus felületen, látványtervek viszont még nem érhetők el, így nem tudni mi lesz a legendás étterem helyén, ahol állítólag Széchenyi István és Wesselényi Miklós báró is tartotta lakodalmát.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.