Ingatlan hvg.hu 2021. július. 08. 15:15

Újra elővették a 2004-es ügyet: új eljárás indult a terézvárosi ingatlaneladások ügyében

Még 2004-ben adott el a VI. kerület szocialista, illetve SZDSZ-es vezetése több nagy értékű ingatlant.

Új eljárás indult a terézvárosi ingatlanértékesítés ügyében – közölte a kerület önkormányzata a honlapján. A közlemény szerint kedden kezdődött a perújítási eljárás Kékesi Tibor volt MSZP-s országgyűlési képviselő és társai ellen. Az ülés a vád ismertetésével kezdődött.

Terézvárosban még 2004-ben Fürst György egykori MSZP-s alpolgármester tett előterjesztést az akkori MSZP–SZDSZ többségű képviselő-testületnek az Andrássy út 3. és 47. szám alatti ingatlan eladásáról versenyeztetés nélkül.

A perben 2018 februárban hoztak jogerős ítéletet, Fürst hűtlen kezelés miatt kétéves börtönbüntetést kapott öt évre felfüggesztve, míg az ügyleteket megszavazó MSZP-s, SZDSZ-es egykori képviselők hanyag kezelés miatt megrovást kaptak.

A jogerős ítélet megszületése után a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség perújítási indítványt terjesztett elő, ami szerint a két Andrássy úti ingatlanon kívül voltak más ingatlaneladások is, melyek ugyan nem képezték az alapeljárás tárgyát, de különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének a megállapítására lehetnek alkalmasak.

A közlemény szerint a Jókai utca 10., Andrássy út 35., Andrássy út 21., Andrássy út 23., Podmaniczky-Munkácsy tömb, Liszt Ferenc tér 7. szám alatti ingatlanokról van szó. Kékesi Tibor az ügy elsőrendű vádlottja az érintett időszakban kerületi önkormányzati képviselő volt.

A most megindult perújításban az önkormányzat vagyoni hátránya, illetve a veszélyeztetett érték a vád szerint legalább 1 milliárd 658 millió 194 ezer 845 forint – olvasható az önkormányzat közleményében.

Tudatos otthon
Hirdetés
Gazdaság Fülöp István 2024. december. 27. 12:00

Egy friss tanulmány példákkal bizonyítja, hogy terel, elhallgat és valótlanságokat állít a kormányzat és az akkugyárak is a kockázatokról

„Iparbiztonsági kockázatok a magyar akkumulátorgyártásban és az ezzel kapcsolatos kommunikáció” címmel átfogó elemzést tett közzé Éltető Andrea, a KRTK Világgazdasági Intézetének tudományos főmunkatársa, amelyben a magyar akkumulátoriparral kapcsolatban rámutat az iparbiztonsági kihívásokra, a lakossági tájékoztatás hiányosságaira és a civilek elhallgattatására is.