Ingatlan hvg.hu 2021. február. 22. 14:50

Orbán Viktor meglátta, megszerette és megvetette Kalocsa egyik impozáns épületét

A Kalocsa egyházi épületegyüttese közé beékelődő, 27 szobás hotel megvásárlására és felújítására kapott 2 milliárd forintot az államtól a Kalocsa-kecskeméti Főegyházmegye, miután a miniszterelnök látogatóban volt az érseknél. A látogatás és az adásvétel között egy hónap telt el.

Korábban közel félmilliárd forintért próbálta értékesíteni a Kalocsa Hotelt egy magáncég, amely a tulajdonosa az impozáns épületnek – szúrta ki az Átlátszó, ahogy azt is, hogy 2,1 milliárd forintot kapott az egyházmegye, hogy megvásárolják az ingatlant, és felújítsák azt.

Bábel Balázs, az egyházmegye élén álló érsek ugyan nem válaszolt az Átlátszó kérdéseire, irodája azt írta, hogy „magasabb fórumokkal egyeztettek”, és ennek alapján azt tanácsolták a portál munkatársának, hogy olvassa el a Petőfi Népét, az abban megjelent cikkben minden benne van.

A kalohirek.hu már foglalkozott a témával decemberben, amikor a Magyar Közlönyben megjelent az egyházmegye támogatása. A helyi lapnak még készséggel nyilatkozott az érsek, ebből kiderül, hogy november végén a miniszterelnök „leugrott” Kalocsára, hogy a 70. születésnapján felköszöntse Bábel Balázst. A téren sétálva, ahol több egyházi épület is van, Orbán Viktor meglátta a Hotel Kalocsát, majd miután kiderült, hogy magánkézben van a szálloda, gyorsan intézkedett. A beszélgetés szerint már egy héttel később dokumentumokat kértek be az egyházmegyétől, majd december 17-én a Közlönyben is megjelent a 2,1 milliárd forintos támogatásról szóló rendelet. Az Átlátszó a földhivatali bejegyzés alapján azt írta, hogy december 22-én az adásvétel is megtörtént.

Tudatos otthon
Hirdetés
Gazdaság Fülöp István 2024. december. 27. 12:00

Egy friss tanulmány példákkal bizonyítja, hogy terel, elhallgat és valótlanságokat állít a kormányzat és az akkugyárak is a kockázatokról

„Iparbiztonsági kockázatok a magyar akkumulátorgyártásban és az ezzel kapcsolatos kommunikáció” címmel átfogó elemzést tett közzé Éltető Andrea, a KRTK Világgazdasági Intézetének tudományos főmunkatársa, amelyben a magyar akkumulátoriparral kapcsolatban rámutat az iparbiztonsági kihívásokra, a lakossági tájékoztatás hiányosságaira és a civilek elhallgattatására is.