A legjobb ajánlatot négy körben választották ki, végül a Market Építő Zrt. lett a befutó.
A Mol Nyrt. a Market Építő Zrt.-t választotta új, Kopaszi-gát mellett épülő székháza generálkivitelezőjének, amely több hazai alvállalkozóval közösen kezdi el a Mol Campus építését. Az épület 2500 munkavállaló számára biztosít majd modern munkakörnyezetet, közölte a Mol csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a Mol 2018 őszén írt ki egy zárt körű tendert a kivitelező kiválasztására, amelyre négy vállalat kapott meghívást, olyan európai és Európán kívüli nemzetközi cégek, amelyek többek között Oroszországban, Törökországban, Hollandiában is jelen vannak.
A legjobb ajánlatot négy körben választották ki. Az elbírálás során a Mol döntéshozói az árajánlaton kívül olyan szempontokat is figyelembe vettek, mint a vállalatok korábbi referenciái, a pályázat során elkészített műszaki alternatívák átgondoltsága, számossága, valamint a magyar alvállalkozók bevonása.
A kivitelezői szerződés szeptember 12-i aláírását követően indulnak a munkálatok, az új székház várhatóan 2022-re épül fel.
Az épület terveit a világ egyik legismertebb építészstúdiója, a Foster+Partners készítette el, magyar partnerével, a FintaStúdióval közösen. Terveik alapján a 120 méter magas Mol Campus a korábban közzétett látványtervek alapján Budapest egyik ikonikus épületévé válhat – ismerteti a Mol.
A Mol-közlemény kitér arra is, hogy a pályázaton győztes Market Építő Zrt. nevéhez fűződik például a Telekom és T-Systems közös székháza és a hegyvidék kapujában található Hillside Offices. Olyan referenciákat is magáénak tudhat, mint az ország legnagyobb ipari beruházása, az Apollo Tyres gyöngyöshalászi gumiabroncsgyára, vagy a Párisi Udvar teljes műemlék-rekonstrukciója és ötcsillagos szállodává alakítása. Jelenleg futó legösszetettebb vállalása a Mol Campus szomszédságában épülő új városnegyed létrehozása, a BudaPart projekt, ahol 15 lakóépület és 12 iroda tervezését és kivitelezését végzi.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.