Ingatlan hvg.hu 2018. október. 08. 09:56

Újabb pofátlan ingatlantrükkel verik át a vásárlókat

Szép és olcsó lakásról szóló hirdetésekkel verik át megint az érdeklődőket, de a módszer most más, mint korábban.

Budapesten és a vidéki nagyvárosokban egyértelműen szűkül a jó minőségű ingatlanok kínálata, a sokszor kétségbeesett keresgélőket könnyebb átverni, mint bármikor. Az új trükkben szép és olcsó lakásokról tesznek fel hirdetést, és bár a a telefonszám valós, nem veszi fel senki. Viszont az érdeklődő egy emelt díjas telefonszámot tartalmazó automata sms-t kap, azt tárcsázva másodpercenként 15 forintért lehet érdeklődni a meghirdetett ingatlanról.

Az új trükkre a Pénzcentrum egyik olvasója hívta fel a figyelmet, aki az ingatlan.com-on keresgélve bukkant T. Attila hirdetéseire. A bőven áron alul kínált, szép lakásokhoz nincsen túl sok információ megadva, egy a kerületben jellemző, 700 ezer forintos négyzetméterár helyett 460 ezer/nm-ért kínált felújított lakásról például csak ennyit lehet megtudni: "Eladó lakás az 5. kerületben. Második emeleti, világos, tehermentes.1/1 tulaj, nem banki.... Bővebb információ telefonon."

A másik lakást a 13. kerületben 23 millió forintért hirdeti, itt a négyzetméterár 370 ezer forintra jön ki az átlagos 500 ezer helyett, a pluszinformáció itt is kevés. A portál felhívta a megadott számot, nem vette fel senki, majd megkapták az smst: „…mobilszámon tud a megtekintéssel kapcsolatban hívni. Aktuális az ingatlan. Díja: 15 Ft per másodperc.”

Percenként 900 forintért lehet tehát érdeklődni a lakásokról. Ingatlanszakértők arról számoltak be a portálnak, hogy általuk is ismert átverős trükkről van szó. A T. Attilához hasonló „ingatlanosok” úgy védekeznek, hogy ők nem kérnek közvetítői díjat vagy jutalékot, nekik ebben az emelt díjas hívás az üzlet. A szakértők szerint viszont nincs is ingatlan az ilyen hirdetések mögött.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.