A hazai ingatlanpiaci főbb mutatók vizsgálatából egyértelműen kirajzolódik a recesszió és később a visszazárkózás, fellendülés szakasza is.
Amennyiben a gazdasági válságot és az azt követő időszakot vizsgáljuk, az ingatlanpiaci ciklus több időszaka is kirajzolódik. A zuhanás időszakában a csökkenő ingatlanárak és a nehéz finanszírozási lehetőségek mellett a vevők is visszavonultak, és drasztikusan csökkent a hazai ingatlanpiaci forgalom. Országosan 2006-ban és 2007-ben még 200 ezer körüli ingatlan adás-vétel bonyolódott, 2008-ra ez már 110 ezerre esett vissza, majd 2009-2014 között még ennél is kevesebb, évenként 100 ezer alatt maradt a tranzakciószám hazánkban.
Az árak és a forgalom is 2013 év végétől kezdett emelkedni, a felzárkózás időszakában dinamikusan növekvő árakkal és egyre élénkülő piaccal találkozhattunk, amely az elmúlt években fordult át a lakáspiaci boom időszakába. A Duna House Országos lakásárindexe 2008-hoz viszonyított reálértéken mutatja a változásokat az ingatlanárak tekintetében, amelynek mélypontja 64 százalékpont volt 2013 harmadik negyedévében. Az inflációs változókkal korrigált lakásárak a tavalyi évben zárkóztak vissza a 2008-as kiindulóárakhoz, és azóta is töretlenül emelkednek.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.