De legalábbis a megyei jogúakba. Az olimpiai arany adhat lökést a korcsolyasport ingatlanfejlesztéseihez.
Orendi Mihály, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség ügyvezető igazgatója szerint folytatni kell azt a munkát, amelynek köszönhetően a magyar sportolók kiválóan szerepeltek a vasárnap befejeződött pjongcsangi téli olimpián, s a férfi rövidpályás gyorskorcsolya váltó megszerezte az ország történetének első aranyérmét – írta az MTI.
Szocsiban még az egyéni versenyzőkön kívül csak a női váltó volt érdekelt, műkorcsolyázó pedig egyáltalán nem lépett jégre, míg Pjongcsangban már a short trackesek a maximális kvótaszámmal bírtak, Tóth Ivett révén pedig műkorcsolyázó is képviselte a magyar színeket. Orendi hozzátette, hogy a siker meglovagolásához szükséges tervek már korábban elkészültek: ennek az egyik alappillére egy központi felkészülési műhely létrehozása.
Mint mondta, a tervezés már elkezdődött, a folyamat hamarosan beindul, s várhatóan 2021-re elkészül a Nemzeti Korcsolyázó Központ (NKK). A tervek szerint minden megyei jogú városban lesz majd jégcsarnok.
Az NKK létrehozására kiírt nemzetközi tervpályázatot korábban a Bord Építész Stúdió Kft. nyerte el, ők tervezték az Új Hidegkuti Nándor Stadiont, a Villa Budapestet, valamint az Etyeki Kúriát. Az NKK az Istvánmezőn, a Budapesti Olimpiai Központ területén, a Millenáris és a Kisstadion elbontásával épül fel 2022-re. A győztes pályamű megvalósítása az értékbecslés szerint 43 milliárd forintba fog kerülni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.