A válság óta megugrott azok száma, akik egy új munkahely miatt költöznek, de még mindig a személyes okok veszik rá a leginkább az embereket a váltásra.
A legtöbben személyes okok miatt döntenek a költözés mellett, de dobogós tényező a munkahely közelsége és a változó lakásigény is – derül ki az OTP Ingatlanpont és az NRC Marketingkutató felméréséből.
A felmérésben az áll, hogy a költözés indokai között a házasságkötés vagy élettársi kapcsolat létesítése a leggyakoribb, a megkérdezettek ötöde emiatt vált ingatlant. 6 százalék családi házba költözés miatt váltott, de akadnak olyanok is, akiknek a lakás mérete bizonyult kicsinek (4 százalék).
A felmérés számaiból az is kiderül, hogy a megkérdezettek alig 0,4 százaléka költözött a rossz szomszédság miatt.
A munkahely elérhetőségét mint szempontot viszont az emberek tizede említette költözésének okaként, és a számuk egyre növekszik. Valkó Dávid, az OTP Ingatlanpont vezető elemzője azt mondta, az elmúlt évek egyik fontos változása, hogy a válság alatt több mint duplájára nőtt a munkahely miatt költözők száma. "Míg 2005 és 2008 között ez 4 százalék volt, addig a 2008 utáni költözések 10 százalékában már a munkahely elérhetősége volt a fő indok” – mondta.
A Napi.hu által is ismertetett elemzésben az is szerepel, hogy a költözni vágyók negyedének a lakása állapota okoz bosszúságot: egytizedük a magas rezsit, újabb egytizedük a zsúfoltságot okolja a rossz körülményekért, de szintén tizedük akarna elköltözni a többi lakó, a kellemetlen szomszédok miatt.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.