Budapest az 50. az élhetőségi világranglistán
Nincs szoros kapcsolat a városok élhetősége és a lakásárak között – derült ki egy kutatásból. London például az 55. az élhetőségi rangsorban, ugyanakkor itt kerül legtöbbe a lakás Európában.
Nincs szoros összefüggés a városok élhetősége és a lakásárak között – állapította meg az Otthon Centrum a világ 140 nagyvárosának adatait összevetve. A cég a The Economist élhetőségi ragsora és az Eurostat statisztikái alapján megállapította, hogy például London az 55. az élhetőségi rangsorban, ugyanakkor itt kerül legtöbbe a lakás Európában: négyzetmétere 8895 euró, egy lakásért pedig 9,1 évet kell dolgozni
Az európai városok közül Bécs a leglakhatóbb, amely – Melbourne után – a világranglista második helyén áll. Itt egy négyzetméternyi lakás 5500 euróba kerül, egy átlagos lakást 5,6 évi nettó átlagkeresetből lehet megvásárolni.
Budapest az 50. az élhetőségi világranglistán, az európain pedig a 23. helyen áll. Egy négyzetméternyi lakás 999 euróba kerül itt, az átlagos lakás ára pedig 4,6 évnyi átlagbérnek felel meg.
A legkevesebb időt, 2,5 évet Brüsszelben kell dolgozni egy lakásért, ott egy négyzetméter 2595 euróba kerül, a város pedig 28. az élhetőségi listán.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.