Az anyag, ami forradalmasíthatja az építkezést
A polimerből és alumíniumból készült anyaghoz a csont, fa és a méhsejtek felépítése adta az ötletet. Az anyagot ráadásul 3D-s nyomtatással készítették el.
Komoly lépést tettek előre német kutatók annak érdekében, hogy könnyű, ám rendkívül szilárd, nagy teherbírású építőanyagot hozzanak létre – írja a Business Insider. A Karlsruhe Technológiai Intézet kutatói egy polimerből és alumíniumból készült anyagot kreáltak, a rendkívül porózus anyag szilárdsága felülmúlja az acélét, alumíniumét vagy a csontokét.
A létrehozott anyagból pedig egy favázas házhoz hasonló struktúrát hoztak létre, függőleges, vízszintes és átlós rugóstagokkal. A létrehozott minták szerkezeteinek 45-90 százalékát levegő alkotja, így rendkívül könnyűek, miközben a struktúra az egy négyzetcentiméterre eső 3400 killogrammos nyomást is kibírta.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.