Víztoronyból már többen is csináltak lakást, de egy lábakon álló esőgyűjtő hordóból készült lak feltehetően egyedülálló az alternatív építészetben. Egy belga tájépítő sok évet várt a gigantikus kerti zuahny megvételére, majd függőleges lakást épített belőle, ami közvilágítási szolgáltatóként is funkcionál.
Többéves várakozást követően vehette meg a rég kinézett, a Breeschaat erdő szélén álló "víztornyot" a belga tájépítő tulaj az antwerpeni városvezetéstől. Nem szegte kedvét az sem, hogy a lényegében lábakon álló víztartály alapállapotában klasszikus víztoronylakás kialakítására alkalmatlan, ezért a lakást a tartószerkezet köré, annak integrálásval kell megépíteni, ami pedig első ránézésre sem tűnt olcsó mulatságnak – írja a háztájidizájn építészeti blog. Mindezzel együtt megvette, amint engedték.
Pénz híján aztán 6 teljes évig épült a Jo Crepain építész által megtervezett hatszintes épület. Az alsó betonkocka két szintet rejt, itt a nappali és a konyha, illetve egy tv szoba és a fürdő kapott helyet, a felső 4 üvegborítású szinten hálót, irodát, vendégszobát, és közvetlenül a tartály alatt télikertet alakítottak ki.
Az áttetsző, de nem teljesen átlátszó strukturált üvegfalak ki- és beengedik a fényt, így a környék lakóinak legnagyobb örömére világítótoronyként is funkcionál az építmény.
További képeket itt nézegethet a a télikertes üveglakásról.
* * * Milliókat lehet spórolni a legolcsóbb lakáshitel kiválasztásával!
A lakásvásárlás előtt állóknak sokszor hitelre is szükségük van céljuk megvalósításához. A jelenlegi gazdasági környezetben még fontosabb megtalálni a legolcsóbb ajánlatot, amivel akár milliók is megtakaríthatók. Ehhez érdemes a Bankmonitor lakáshitel kalkulátorát használni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.