Még jó üzlet a bérelt raktár
Az építési és ingatlanpiac mély depressziója valahogy nem találta meg a bérrbe adandó raktárakat, az ilyen létesítmények kihasználtsága egyrészt nem is esett nagyot, másrészt az elmúlt hónapokban növekedni kezdett.
A raktárak és logisztikai létesítmények bérleti piacát a válság ellenére is elkerülte a visszaesés, a bérlemények kihasználtsága az elmúlt fél évben pedig már a növekedés jeleit mutatja − írja a Napi Gazdaság Online az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt. legfrissebb elemzése alapján. A válság óta több raktárbérlő cég is igyekszik a korábban kiszervezett tevékenységeket belső erőforrásból ellátni, amihez nagyobb bérelt területre van szüksége. Egy ilyen ügylet még újratárgyalt, kedvezményesebb bérleti díjak mellett is kedvező fejlemény a bérbeadó szempontjából.
Az újonnan érkező bérlők mintegy 20 százaléka elégedetlen volt előző bérbeadójával, ezért döntött a váltás mellett. Ennek legfőbb oka általában a magas bérleti díj, vagy az, hogy a tulajdonos elhanyagolja a karbantartási és fejlesztési munkákat. Jelenleg kulcsfontosságú egy új bérlő megszerzéséhez, hogy a bérbeadó gyorsan és professzionálisan tudja a leendő ügyfél igényeihez alakítani raktárépületét. A műszaki átalakítások magas egyszeri költségei miatt a bérbeadó általában több hónapnyi kaució megfizetését kéri, ami többnyire bankgaranciával is kiváltható.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.