Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. szeptember. 06. 09:58

A konyhai szagelszívó tisztítása

A konyhai szagelszívók hasznos eszközei mindennapjainknak, ám a használatuk intenzitásától függően érdemes a...

A konyhai szagelszívók hasznos eszközei mindennapjainknak, ám a használatuk intenzitásától függően érdemes a karbantartásukra figyelmet fordítani. Az elhanyagolt készülékek hatásfoka ugyanis gyorsan romlani kezd.

A főzéskor nem csak a gőz távozik e készülékeken keresztül, az elszívók alsó felületén ragadós, zsíros réteg képződhet. Ezen baktériumok is megtelepedhetnek, és ha e réteg egyre vastagodik, akkor a ventillátor szívóteljesítményét csökkenti, amellett, hogy energiafelhasználását növeli.

A papír zsírszűrővel ellátott készülékeknél miután levettük az alsó fémrácsos szűrőt és zsírtalanítottuk azt, egyszerűen cseréljük ki a zsírfogó papírt egy ugyanolyan méretű tisztára.

Azoknál a gépeknél, ahol műanyag paplanos szűrő lett behelyezve, azt nem kell cserélni, csak tisztítani. Forró vízzel lazítsuk fel a szennyeződéseket, majd zsíroldó-szeres mosásnak vessük alá. Akkor tekinthetjük újra tisztának a szűrőbetétet, ha az utolsó mosóvíz tiszta marad. Hagyjuk megszáradni, majd a belülről is megtisztított gépházba helyezzük vissza,


Fémrácsos zsírfogókkal is találkozhatunk. Ezek letisztítása kényesebb művelet az előzőknél, mert a nyílásokat a belső oldalukra feltapad szennyeződések leszűkítik, és eltávolításuk jóval alaposabb előáztatást, majd átkefélést igényel. A nyílásokat nagyon nehéz megtisztítani a lerakódásoktól, amit esetenként tűzhelytisztítóval lehet megkönnyíteni.

Az aktív szenes betétek olyan konyhai elszívóban találhatók, melyeknek nincs a házon kívülre kivezetőcsöve, tehát csak keringetik a levegőt miközben szűrik. Élettartama 3-6 hónap, ekkor cserélni kell. A már hatástalan aktívszenes betét nem csökkenti a légszállítás intenzitását, de a szagok kevésbé akadnak fenn rajta.

A szabadba kivezetett elszívók csővezetékét, lamellás záró fedelét sem szabad elhanyagolni, mert a szennyeződések ezek belső felületére is lerakódnak, és akár bakteriális fertőzések gócai is lehetnek. A csővezetékek belső falának kitisztítása szétszedés nélkül szinte megoldhatatlan. Erre már akkor gondolni kell, amikor az elszívó vezetékét esztétikusan beépítjük a konyhaszekrény mögé!

Tudatos otthon
Hirdetés