Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. szeptember. 05. 07:49

Botrány Pécset: Ölhetett volna a tudásközpont lehulló üvegtáblája

Az épület déli oldalának egyik üvegtáblája pénteken vált le a falról és zuhant a földre, ahol összetört.

Az épület déli oldalának egyik üvegtáblája pénteken vált le a falról és zuhant a földre, ahol összetört. Személyi sérülés nem történt. Legutóbb tavaly decemberben történt hasonló eset a tudásközpontnál. A létesítmény vezetésének akkori tájékoztatása szerint a második emellett magasságában egyik éjszaka "szétrobbant" két, összesen hat négyzetméternyi üvegtábla.

Csupa üveg a homlokzat
PécsMa

Úgy vélték, akkor a történtekben szerepe lehetett a hideg időjárásnak, mert aznap éjszaka mínusz 14 Celsius fok volt Pécsen. Az ügy kapcsán elvégzett vizsgálatok nem találtak felelőst, a szakértők arra a következtetésre jutottak, hogy az eset spontán törés miatt következett be, a többi üvegburkolatnál pedig nem találtak problémát.

A polgármestert (balra) is nyilván aggasztja az újabb eset
MTI / Kálmándy Ferenc

A pécsi Európa Kulturális Fővárosa program keretében mintegy 5,5 milliárd forintból épült 13 ezer négyzetméteres tudásközpont Pécs, valamint a régió információs és dokumentumigényét szolgálja, emellett alkalmas közösségi, kulturális és szabadidős programok befogadására is. Az intézmény a Csorba Győző Megyei-Városi Könyvtárat, a Pécsi Tudományegyetem Központi Könyvtárát, valamint az egyetem jogi és közgazdasági szakkönyvtárát integrálta. Ezzel jelenleg az ország negyedik legnagyobb könyvtára, és Közép-Európa legmodernebb könyvtárbuszát is üzemelteti.

 

 

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.