Amikor Ole Kirk Christiansen, dán asztalosmester megalapította fajátékokat gyártó vállalkozását 1932-ben, alighanem...
Amikor Ole Kirk Christiansen, dán asztalosmester megalapította fajátékokat gyártó vállalkozását 1932-ben, alighanem eszébe se jutott, hogy 70 év múlva a világ egyik legnagyobb játékgyártójává növi ki magát egykori "garázscége".
Bár a LEGO-nak az utolsó tíz évben - az elektronikus játékok térnyerése miatt - nem nagyon ment jól, a vezető- és koncepcióváltáson átesett vállalat 2010-ben rekordnyereséget érhetett el. A legnagyobb forgalmat az előző évekhez hasonlóan olyan Lego klasszikusokból bonyolították le, mint a City kategóriában található termékek, vagy a Star Wars figurák.
A sikerhez egy új - Magyarországon nem forgalmazott - kollekció is kellett. Ez a LEGO Arcitechture (Építészet), amelyből híres épületeket lehet méretarányosan kirakni. A sorozatot Magyarországon sajnos nem forgalmazzák, pedig milyen óriási ajándék lehetne felnőtt barátoknak.
Az alábbi képeken Frank Lloyd Wright amerikai építész 'Robie House' nevű Chicago-i épülete (1908-10) látható.
Tavaly a LEGO adózott eredménye 32 százalékkal nőtt január-június között az egy évvel korábbihoz képest, és megközelítette a másfél milliárd koronát (hozzávetőleg 28 8 millió dollárt).
A Lego 2009. januárban adta át nyíregyházi gyárát. Itt jelenleg 38 ezer négyzetméteren folyik a gyártás, ahol tavaly 8,9 milliárd darab kocka készült. Ez mintegy negyede a globális termelésnek.
Friss hír, hogy 2011-ben a LEGO újabb ezer munkahelyet teremt Nyíregyházán. A cég mintegy nyolcvanmillió eurós zöldmezős beruházással saját telephelyet létesít, új gyártóbázissal, automatizált és hagyományos raktárral.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.