Akinek olyan szerencséje van, hogy nagyobb méretű a tetőterasza, a lakás egyfajta meghosszabbításaként kezelheti ezt a...
Akinek olyan szerencséje van, hogy nagyobb méretű a tetőterasza, a lakás egyfajta meghosszabbításaként kezelheti ezt a területet. Egy két masszív, akár fémbútor vagy esőálló tikkfa bútor megteszi, erre 70-100 ezer forintnál többet nem érdemes költeni.
Sokkal jobb, ha a lehető legtöbb pénzt szánjuk a cserjékre, örökzöldekre és más növényre. Igaz, ezeket ápolni, gondozni kell, de megéri, mert a természet közelében érezhetjük magunkat. New Yorkhoz hasonlóan (ahol a képek készültek) Budapesten is vannak olyan legfelső szinten lévő lakások, amelyekhez nagyobb terasz is kapcsolódik. Egyiket-másikat az amerikai minta alapján is berendezhetjük.
A tetőteraszok padlójára semmi esetre se tegyünk műfüvet, de ne hagyjuk fedetlenül a betonos burkolatot. Egyes szakemberek szerint itt is alkalmazhatunk fából készült rácsot, amit a terasz méretétől függően 20-30 ezer forintból megúszhatunk. Érdemes fél négyzetméteres elemeket készíteni, az egy-két négyzetméteres lapok könnyedén elhajolhatnak az időjárás hatására.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.