Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. május. 19. 12:39

Hol nőttek a lakásárak Budapest környékén?

Néhány éve nagy türelem kellett ahhoz, hogy mondjuk a 10-es úton valaki reggel munkába induljon a fővárosba.

Néhány éve nagy türelem kellett ahhoz, hogy mondjuk a 10-es úton valaki reggel munkába induljon a fővárosba. Ez sokakat megtorpanásra késztetett akkor, mikor az amúgy hívogató pilisi régióba szeretett volna költözni.

A drasztikus üzemanyagár emelkedésével (amely nem látszik megtorpanni), már most is érezhető például az említett 10-es forgalmán végbement változás; megszűnt az állandó csúcsforgalom. A régiótól való elfordulás hatása már a visszaköltözésekkel is tovább erősödött - áll a Duna House agglomerációs lakáspiaci elemzésében.  

Lakásárak a főutak mentén

A 10-11-es főútak körzete igen vonzó és persze válság ide, vagy oda, a természet szépsége töretlen. Úgy látszik az árak is hasonlóan vélekednek, ugyanis 2009-hez képest szinte fillérre ugyanannyi most is. Az itteni házak átlag négyzetméterára 230e Ft, de fele ennyiért és duplájáért is akad bőven ingatlan, hiszen az átalakított nyaralóktól a luxusvillákig minden típus megtalálható. Az ideális méret, amelyet 2 éve és most is leginkább vásárolnak a 130-160 négyzetméter közötti. Bár elég homogén a települések iránti kereslet, azért elmondható, hogy 2009-ben elsősorban Szigetmonostor volt a sláger, idén pedig Piliscsaba és Pilisvörösvár.

Hogy ne csak a közlekedés fejlettségét említsük, a térségben jellemzően német nemzetiségű óvodák, általános iskolák várják a gyerekeket. Piliscsabán Katolikus óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, illetve a Pázmány Péter Katolikus Egyetem várja a fiatalokat. Továbbá a környék lakói mára megtalálhatják a számukra legkedvezőbb bevásárlási lehetőséget, kezdve a nagy áruházláncoktól a kis termelői piacokig.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.