Országosan több ezer olyan család lehet, amelyik nem képes fizetni az önkormányzattól bérelt lakás havi díját.
Országosan több ezer olyan család lehet, amelyik nem képes fizetni az önkormányzattól bérelt lakás havi díját. A kilakoltatás fenyegeti őket, a meghosszabbított moratórium ugyanis rájuk nem vonatkozik.
A kilakoltatási moratórium július 1-ig történő meghosszabbításáról szóló parlamenti javaslat szövegébe bekerült az a kitétel is, miszerint csak azok ússzák meg a kilakoltatást, akik 150 ezer forintnál nagyobb egyéb (például közüzemi) tartozást nem halmoztak fel. A moratórium tehát a lakáscélú hitel- és kölcsönszerződésekre, valamint a lakáscélú pénzügyi lízingszerződésekre vonatkozik, ám nem érvényes az önkormányzati bérlakásokban jelentős lakbérhátralékot felhalmozókra.
Több megyeszékhelyen is aggasztó ez a probléma, legutóbb Székesfehérváron lett nagyon aktuális. A Fejér Megyei Hírlap arról számolt be, hogy több tucat érintett család van, s helyzetük reménytelennek tűnik, mert nincs újabb forrásuk arra, hogy legalább a lakbértartozás egy részét kifizessék.
Fehérváron a bérházakat üzemeltető Széphő Zrt. kezében jelenleg 26 darab jogerős, bírósági végzés van kilakoltatással kapcsolatban, de összességében negyvenre tehető azoknak a száma, akiket már a bíróság is kötelezett arra, hogy hagyják el a lakást, ám ezt még nem tették meg. Több esetben a szomszédos lakók nyugalmának rendszeres zavarása miatt kellett a bérleti szerződéseket felmondani, bizonyos lakók ugyanis egyszerűen nem tudtak beilleszkedni a közösségbe. A cég vezérigazgatója szerint a fűtésdíjjal tartozók száma is jelentős a városban, ezen ügyekben végső esetben az ingatlan árverési úton történő értékesítésére is sor.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.