A ProLogis és az ABM fúziójának eredményeként létrejött új vállalat a világ egyik vezető ipariingatlan-üzemeltető és...
A ProLogis és az ABM fúziójának eredményeként létrejött új vállalat a világ egyik vezető ipariingatlan-üzemeltető és fejlesztő vállalata lesz. A két cég együttes pro forma tőkepiaci kapitalizációja körülbelül 14 milliárd dollár lesz, a teljes piaci kapitalizációja vélhetően meg fogja haladni a 24 milliárd dollárt, a teljes saját tulajdonú és kezelésében levő eszközállomány értéke pedig mintegy 46 milliárd dollár lesz. Az egyesülési folyamat lezárásától kezdődően a társaság neve ProLogis lesz.
Magyarországon évek óta az egyes számú szereplő a ProLogis az ipari ingatlanpiacon. Raktárközpontjainak zöme az M0 körgyűrű mentén található. Üzletpolitikája mostanában arra összpontosít, hogy minél nagyobb arányban feltöltse a már meglévő központjait, de a gazdaság felpörgése nyomán újabb objektumok fejlesztése is napirendre kerülhet.
Az új cég az ingatlanágazat két, egymás kiválóan kiegészítő és külön-külön is jól ismert szereplőjét egyesíti majd. A közös ingatlanportfólió összesen körülbelül 55 millió négyzetméter alapterületű modern elosztó létesítményből áll. A portfólióban szereplő ingatlanok kiemelkedően fontos piaci belépési pontokon és logisztikai útvonalakon találhatók a világ 22 országában.
A két fél külön-külön is jelentős ingatlanállománnyal rendelkezik Észak-Amerikában, Nyugat-Európában és Japánban. A ProLogis a fenti térségek mellett az egyesült királysági, valamint a közép- és kelet-európai, az AMB pedig a kínai és a brazil ipariingatlan-piacon bír komoly pozíciókkal.
Az ügylet gyorsan közvetlen hasznot is hoz majd, mivel az egyesítéssel évi bruttó 80 millió dollár általános és adminisztratív költség spórolható meg. Ez a költségmegtakarítás a záráskor kezdődő és előreláthatólag 18 hónapig tartó integrációs folyamat befejeztekor már jelentkezni fog.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.