Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2010. június. 29. 07:30

Jön a hurrikán, drágul a biztosítás

Amerikai sajtójelentések szerint idén az elmúlt néhány évhez képest  jóval nagyobb lesz az ingatlanokban okozott kár...

Amerikai sajtójelentések szerint idén az elmúlt néhány évhez képest  jóval nagyobb lesz az ingatlanokban okozott kár az Egyesült Államokban. Húsz-harminc százalékkal többet kell kifizetnie a biztosítóknak az árvizek, földcsuszamlások és egyéb természeti katasztrófák nyomán. Mindez azt eredményezi, hogy a biztosítók magasabb díjakkal számolnak és egyszerűen nem minden típusú ingatlanra adnak különleges biztosítást, mert túl nagynak találják a kockázatot.

Állami és magán időjárási szakértők szerint nagyon aktív lesz az idei hurrikán-szezon, ami feletehetően november végéig tart majd. Egyes biztosítók a viharkárt kitörölték a szótárukból. Az óceánokhoz közeli szövetségi államok szélén öt év alatt duplájára nőtt az átlagos éves biztosítási díj és idén ez tovább növekedhet a sok tornádó és hurrikán miatt.

A viharkáron kívül általában az árvizek okozta károkért szinte mindenütt plusz pénzt kérnek a biztosítók. Egy 200-220 ezer dolláros éves biztosítási díjú ház esetében 570-600 dollár az éves kiegészítés, de ez az éves összeg akár háromszorosára is fölmehet a legnagyobb veszélynek kitett körzetekben.

A belvizek és árvizek által gyakran elöntött területeken lévő ingatlanok tulajdonosai nem nagyon számíthatnak semmire. A biztosítók szóba sem állnak velük és ez a közeljövőben nem lesz másképp, hiába kezdeményezte néhány képviselő az állami árvizbiztosítási program kiterjesztését.

 

* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is

A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.