Amikor évtizedekkel ezelőtt először lehetett csoportosan nyugatra utazni, sok magyar a Naschmarkton látott először...
Amikor évtizedekkel ezelőtt először lehetett csoportosan nyugatra utazni, sok magyar a Naschmarkton látott először ritka déli gyümölcsöt, ivott forró csokit és evett igazi, tányérról lelógós bécsi szeletet. A köztudatban ez volt a mini Kánaán, hiszen itt tényleg minden kapható, mi szem-szájnak ingere. A Naschmarkt több, mint piac, egyfajta jelkép is lett, a gazdagság jelképe.
A túlnyomórészt fővárosi pénzből fedezett munkákat még most, nyáron megkezdik és 2015 nyarán szeretnék befejezni - tudta meg lapunk. Megmaradnak az 1910-16 között épített míves pavilonok, összesen 120 ilyen épület teljes gépészetét kell kicserélni és a környező nagy fővezeték-rendszerekbe illeszteni. Teljesen új hulladékkezelési eljárást dolgoztak ki, kicserélik a csatornahálózatot és az elektromos vezetékeket. Új burkolatot kap a piac és a kapcsolódó utcák.
Az illetékesek azt ígérik, hogy a munkálatok alatt is üzemel a piac. A kereskedőket azzal nyugtatgatják, hogy a megújuló létesítményben csak kicsit lesz magasabb a bérleti díj, mint most. A piacon jelenleg 123 fix és 35 mozgó elárusító egység működik. Továbbra is az élelmiszerkereskedők vannak többségben, de szép számmal nyíltak különböző keleti kifőzdék is.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.