A dRN Architects által tervezett ház legelőnyösebb „tulajdonsága” kétségkívül a gyönyörű kilátás, ám a kivitelezés...
A dRN Architects által tervezett ház legelőnyösebb „tulajdonsága” kétségkívül a gyönyörű kilátás, ám a kivitelezés során ugyanez jelentette a legnagyobb problémát is.
„A hegyekben tapasztalható zord időjárás miatt mindössze hat hónap állt rendelkezésünkre ahhoz, hogy felépítsük a házat, így készítenünk kellett egy gyorsított építési ütemezést. Úgy döntöttünk, hogy a ház acélvázát előre legyártjuk, hogy a helyszínen csak az összeállításra kelljen időt fordítanunk. Ezt a fémvázat aztán különböző jól szigetelő rétegekkel borítottuk be. Ez a hőszigetelési módszer leginkább a hegymászók réteges ruházatához hasonlítható” – mondta az építész.
A fémvázra először egy furnérlemez réteg került, arra egy dupla-hőzáró réteg, majd egy vízálló membrán, végül a külső fekete palaburkolat.
Az alapvetően – főleg berendezését nézve - minimalista stílusú ház falait a chilei hegyi lakokra jellemzően kevés ablakkal törték meg, ám a tervezők nagyon figyeltek arra, hogy ezek a törések a „megfelelő helyeken legyenek”, így a ház ablakaiból a táj legszebb hegyormai látszanak. Akinek így sem lenne elég a kilátás, az a ház tetején, T alakban futó tetőteraszról gyönyörködhet a hegyekben.
(via Trendir)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.