1. tipp: A fagyrepedéseket és a fagysebeket úgy előzhetjük meg, ha a gyümölcsfák törzsét késő ősszel lemeszeljük.
1. tipp: A fagyrepedéseket és a fagysebeket úgy előzhetjük meg, ha a gyümölcsfák törzsét késő ősszel lemeszeljük. A fehér szín ugyanis visszaveri a napsugarakat, megakadályozva ezzel a túlzott nappali felmelegedést és az éjszakai lehűlést.
2. tipp: Még a téli hidegek beállta előtt ajánlott a frissen ültetett facsemeték alját falevelekkel vagy földdel „felkupacolni”, így védve a gyökereket a kifagyástól.
3. tipp: Még a hó érkezése előtt érdemes a nyulak és más rágcsálók elleni védelemről gondoskodni.
4. tipp: Ha közvetlenül erdő mellett élünk, vagy a közelben élnek vadak, akkor szerezzünk be vadriasztó szert, mert télen ezek az állatok megrághatják a gyümölcsfákat.
5. tipp: A fák téli fagyvédelmére soha ne használjunk kukoricaszárat vagy beteg növényi részeket, mert a fertőzés átterjedhet a gyümölcsfára is.
6. tipp: Vizsgáljuk át a gyümölcsfákat még ősszel, és ha hernyófészket vagy más kártevőt találunk, azonnal szedjük le és égessük el azokat.
7. tipp: Helyezzünk el hernyófogót vagy más rovarcsapdát télire, majd januárban ezeket cseréljük le újakra!
8. tipp: Ne felejtsük el a gyümölcsfák őszi alakító és „ifjító” metszését elvégezni, hogy jövőre szép sudár koronát tudjanak növeszteni.
9. tipp: Szedjünk le minden megmaradt gyümölcsöt a fáról, hogy elkerüljük a különböző gombás és vírusos fertőzéseket.
10. tipp: Ősszel érdemes a fák köré kevés marhatrágyát szórni, némi földdel keverve, így jövőre elég tápanyag jut a fáinknak.
+1 tipp: Ha szükséges végezzük el az őszi lemosó permetezést is, hiszen télen sok kártevő és betegség támadhatja meg a gyümölcsfákat.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.