70–90%-kal kevesebb gyomirtó is elég egy új permetezési módszerrel
Akár 90 százalékkal kevesebb növényvédő szerre lehet szükség, ha elterjednek a mesterséges intelligenciát (MI) alkalmazó precíziós módszerek.
Akár 90 százalékkal kevesebb növényvédő szerre lehet szükség, ha elterjednek a mesterséges intelligenciát (MI) alkalmazó precíziós módszerek.
Indul a lemosó permetezés, hogy még rügyfakadás előtt megelőzzék a kártevők felszaporodását.
Ha vannak növényeink, akkor vélhetően kártevőink is, mindegy, hogy csak néhány kerti virágot vagy egy egész veteményest tartunk otthon. A jó hír azonban, hogy mindenre van természetes ellenszer.
63 méhcsaládot pusztítottak el hétvégén egy permetezéssel, a méhészek egész éves munkája veszett kárba. Ennél viszont sokkal több forog kockán az állatok pusztulásával.
A hazánkban forgalomba kerülő növényvédő szerek közel egyötöde lehet hamisított vagy illegális eredetű a növényvédő szert használó magyar gazdák szerint.
Drónokkal pótolnák a hiányzó munkaerőt Japán mezőgazdasági területein, mert egyre nagyobb gond a munkaerőhiány. A repülő szerkezeteket” elsősorban a növényvédő szerek és a műtrágyák kijuttatására használnák.
Permetezés után közvetlenül loptak el 5 kiló gyümölcsöt egy bonyhádi gazda kertjéből. A lopásból nagyobb baj is lehet, mint egy rendőrségi ügy.
A magyar fejlesztésű szőlőőr valószínűségszámítással jelzi előre a tőkéket fenyegető veszélyeket. Nemcsak a termésveszteségtől, hanem a fölösleges vegyszerhasználattól is megkíméli a gazdákat. Ha a találmány a legproblémásabb szektorban jól vizsgázik, nincs akadálya, hogy a mezőgazdaság más területein is berobbanjon.
Megdöbbentő méretű szúnyoginvázió tapasztalható a Duna-Tisza közén. Teljesen szokatlan módon csúcsüzemben dolgoznak október elején a mezőgazdasági repülőgépek, holott már rég meg kellett volna kezdeni a karbantartásukat. Olyan településeken is feltűnnek, ahol nincs is a közelben vízpart.
Légi permetezést rendelt el a Zala Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Igazgatósága Lenti térségében, hogy megakadályozzák a tavaly felbukkant veszélyes szőlőbetegség továbbterjedését.
A szőlő aranyszínű sárgaság fitoplazma a szőlő egyik legveszélyesebb kórokozója, Európa számos országában már megtelepedett. A fertőzés következtében a szőlőtőkék terméshozama 20-50 százalékkal csökkenhet, a beteg növények száma évente megtízszereződhet. A NÉBIH légi támadást indít.