A cég tulajdonosai – joggal – úgy vélték, hogy a hatalmas légtér fűtése és hűtése túl költséges volna, így vásároltak...
A cég tulajdonosai – joggal – úgy vélték, hogy a hatalmas légtér fűtése és hűtése túl költséges volna, így vásároltak inkább 10 konténert, amelyekben kialakították az irodákat.
A világos piros színű konténereket egy központi „udvar” köré helyezték el, a falaikba ablakokat és üvegajtókat vágtak, az egyik konténerben konyhát alakítottak ki – konténerenként 3000-4000 dollárból pedig megoldották a fűtést és az újdonsült irodák berendezését. Az első hónap után harmadával csökkentek a cég energiaköltségei: „Elsősorban a fűtésen és a légkondicionáláson tudunk így spórolni – nyilatkozta az MVP tulajdonosa – ráadásul, ha nincs minden munkatársunk az irodában, egyszerűen lekapcsoljuk a fűtést és a légkondit a konténerében – azaz az irodájában.”
A megoldás egyetlen hátránya, hogy mivel a raktárépületbe – és pláne a konténerekbe – kevés természetes fény jut, az irodákban csak lámpánál lehet dolgozni, de még így is olcsóbb, és környezetkímélőbb megoldás, mint az eredeti épület fűtése.
Forrás: inhabitat.com
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.