2007. szeptember. 17. 11:52 hvg.hu Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 17. 11:54 Ingatlanmenedzser

Így kell alkudni a lakásra!

Ahhoz, hogy a legjobb alkupozícióba kerülhessünk, föl kell készülnünk az ingatlanból és az eladóból egyaránt.

Első lépésként ismernünk kell a környék hasonló adottságú lakásainak, vagy házainak átlagos árait. Nézzünk körül az internetes kínálatban, a környék ingatlan-közvetítőinél. Ha megvannak az adatok, összehasonlíthatjuk őket az általunk kiszemelt ingatlan árával és minőségével – a profi összehasonlító piaci elemzések (értékbecslések) is hasonló módon készülnek. Ha alkura kerül a sor, így jóval könnyebben érvelhetünk: ha azonban nem vagyunk biztosak a saját meggyőzőképességünkben, inkább bízzuk az ingatlanirodára az alkudozást!

Megtérülő befektetés az is, ha kiderítjük az eladó motivációját. Egy kényszerhelyzetben lévő tulajdonos például a gyors adásvételért cserébe igencsak könnyen engedhet az árból: nagy valószínűséggel alkudhatunk, ha a másik fél talált már magának új otthont, munkahelyváltás miatt azonnal költöznie kell, válófélben van, vagy bármilyen okból sürgeti az idő. Saját kártyáinkat ugyanakkor ne teregessük ki! Ne áruljunk el túl sok információt sem az eladónak, sem a közvetítőjének!

hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.