HVG Könyvek HVG Könyvek 2020. november. 13. 19:15

Hogyan alakítsuk tudatosan az énmárkánkat?

Óriási különbség van aközött, ahogy mások látnak, és amilyennek szeretnénk, hogy lássanak minket. Ez azonban irányítható.

Az énmárka tudatos kialakítása tökéletes eszköze annak, hogy elmondjuk, kik vagyunk és mit képviselünk, anélkül, hogy meg kellene szólalnunk. Az önazonos stílus magában hordozza azt az üzenetet, hogy tudjuk, kik vagyunk, mit akarunk mondani és közvetíteni – mindezt megerőltetés nélkül.

Nyugodtan gondoljunk magunkra olykor úgy is, mint egy termékre! Melyek azok a tulajdonságaink, amelyeket szeretnénk hangsúlyozni? Milyen értékek a legfontosabbak számunkra? Milyen üzeneteket szeretnénk a környezetünk felé magunkról közvetíteni? Ezeket kell végiggondolni, mielőtt hozzálátunk az énmárka kialakításához.

Az énmárka sok mindenből áll össze. A jellegzetes ruhadarabok és egyéb tárgyak mellett a sajátos szokások, vélemények és mondatok is hozzájárulnak az összképhez. Ott van például Will Smith jellegzetes nevetése, vagy hogy Michael Jordan zsákolás közben mindig kinyújtotta a nyelvét. Ha azonosítjuk az ehhez hasonló jellemzőket és szokásokat, a kedvenc, ránk jellemző tárgyainkat, és tudatosan a karakterünk, a mások számára mutatott kép részévé alakítjuk, máris tettünk egy lépést a tudatos énmárkaépítés felé.

A viselkedésünknek, az értékrendünknek és a megjelenésünknek azonban összhangban kell lenniük egymással, vagyis ne essünk abba a hibába, hogy bort iszunk, és vizet prédikálunk. Tehát, ha például fontos számunkra a fenntarthatóság, ne egy dízelmonstrummal járjunk, használjunk elektromos autót vagy plug-in hibridet.

Az énmárka többrétegű, a kialakítása összetett feladat. Mindenekelőtt törekedjünk rá, hogy alaposak, felkészültek és naprakészek legyünk. Ez látható abban, ahogy a munkánkat végezzük, ahogy szakmai kérdésekben megnyilvánulunk bármilyen felületen. De tükröződik a választott hobbijainkban, sőt még abban is, milyen társasággal vesszük körül magunk.

hvgkonyvek.hu

Építsünk kapcsolatokat erős márkákkal és meghatározó emberekkel! Tetteinket, szavainkat és az értékrendünket is össze kell tudnunk egyeztetni azokkal az emberekkel és márkákkal, akikkel és amelyekkel együttműködünk. Még akkor is, ha ez esetleg ingyenmunkát jelent. Egy széles körben ismert szakemberrel vagy Fortune 500-as márkával való együttműködés társadalmi elismerést is hoz magával.

Addig is, amíg nincs kiforrott énmárkánk, a legegyszerűbb kezdő lépés, ha saját tapasztalataink és tudásunk megosztásával igyekszünk másokon segíteni.

Járjunk nyitott szemmel, fedezzük fel, milyen probléma fordul elő több ember életében, és segítsünk nekik összekötni a megoldáshoz vezető pontokat.

A fenti cikk Szántó Péter Válj valóra! című könyvének szerkesztett részlete.

Hogyan vágjunk bele álmaink megvalósításába? Milyen időbeosztással tudunk hatékonyan elvégezni minden fontos feladatot? Miként élvezhetjük a kemény munka közben az életünk? Szántó Péter könyvét itt rendelheti elő kedvezménnyel.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?