A magyar államadósság leminősítése nem okozhatott a befektetőknek különösebb meglepetést a Financial Times szerint, a...
A magyar államadósság leminősítése nem okozhatott a befektetőknek különösebb meglepetést a Financial Times szerint, a piacok reakciója mégis eltörölte a kormány korábbi, az IMF-fel folytatott tárgyalások újraindításáról szóló bejelentése által elindított deviza-, részvény- és állampapírpiaci korrekció nyomait.
Az ING Bank FT.com-on idézett elemzője szerint nem is jöhetett volna rosszabbkor a Moody's döntése, hogy kiveszi a magyar adósságot a befektetésre javasolt kategóriából. A tengerentúli hosszú hétvége miatt a devizapiacon alacsony maradt a likviditás, így a forint könnyebben engedett a gyengítő nyomásnak.
A piaci hangulat azonban továbbra is bizonytalan maradhat, hiszen a kormány még mindig kitart a szakértők és a hitelminősítők által is kifogásolt gazdaságpolitikája mellett.
A Danske Bank gyorselemzése újabb, a gazdaság megítélését veszélyeztető és az országgal szembeni bizalmat gyengítő lépésekre számít a kormány részéről. A szakértők a kormány és a jegybank közti koordináció hiánya miatt nem tartanak elképzelhetetlennek egy aggresszív kamatemelést sem,
Már a jövő héten megismétlődhet egy az előző válsághelyzet során meglépett 200-300 bázispontos kamatemelés a Danske szerint, ami csak tovább fokozná az MNB és a kormány közti feszültséget. A Danske Bank elemzői azt tanácsolják a befektetőknek, készüljenek fel a forint folytatódó leértékelődésére, a kötvényhozamok további emelkedésére és a részvény-árfolyamok csökkenésére.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.