Az MNB kedden indított hosszú lejáratú bankközi likviditásnövelő akciója zökkenőmentesebbé teheti a vállalati...
Az MNB kedden indított hosszú lejáratú bankközi likviditásnövelő akciója zökkenőmentesebbé teheti a vállalati hitelezési aktivitást a Takarékbank elemzője szerint. Suppan Gergely az MTI-nek nyilatkozva elmondta, hogy bár véleménye szerint nem az MNB által kedden felkínált 56 milliárd forint fogja fellendíteni a vállalati hitelezést Magyarországon, a jegybanki kezdeményezés mégis fontos szerepet játszhat a vállalati hitelezésben, és kezdetnek igen pozitív eredményt hozott.
A bankok számára megbízható, kiszámítható forrásként szolgál a kétévés lejáratú, a jegybanki alapkamatot követő kamatozású MNB-hitel Suppan szerint, amely egyúttal javíthat a pénzintézetek rövidtávú források (betétek) és a hosszútávú eszközök (kihelyezések) között megbomlott összhangján.
Simor András az MNB legutóbbi kamatdöntő ülését követő sajtótájékoztatóján azt mondta, a likviditásnövelő akció támogatja ugyan a vállalati hitelezés beindítását, önmagában azonban kevés ehhez. Arra azonban mindenképp jó, hogy növeli a bankok biztonságérzetét, hiszen elsősorban azért volt rá szükség, mert a válság óta most először nem csak a hitelezési hajlandóság, hanem a hitelezési képesség is korlátokat szabott a pénzintézetek számára.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.