Jövőre 150 ezer embert elküldenek a Wall Streetről
Az idén várhatóan 230 ezer az amerikai pénzügyi szektorban dolgozó embert bocsáthatnak el, jövőre pedig további 150...
Az idén várhatóan 230 ezer az amerikai pénzügyi szektorban dolgozó embert bocsáthatnak el, jövőre pedig további 150 ezer embert küldenek utcára a hitelintézetek írta a CNBC.
A szakértők szerint a kisebb pénzintézeteknél arányaiban jóval nagyobb az elbocsátási kényszer, mint a nagyoknál és ez elsősorban a szigorúbb szabályozás hatása.
Az idén eddig 92 amerikai bank ment csődbe, a szövetségi bankfelügyelet, az FDIC pénteken két hitelintézetet zárt be - számolt be a Nasdaq. A bankcsődök száma az elmúlt két év során alig csökkent az USA-ban, a változás mindössze annyi, hogy idén a kisebb bankok kerültek sorra.
Az alkalmazottakat lapátra tevő Wall Street-i bankárok arra hivatkoznak, hogy a jelzálogpiaci válság kitörése óta politikusok céltáblájává váltak, a gyengülő gazdasági környzet ellen pedig csak így tudnak védekezni. A kormányzat azonban az újabb válsághelyzet elkerülése érdekében szigorítottak a bankokkal szembeni tőkekövetelményeken, és ellehetetlenítettek néhány jól jövedelmező, de etikáltannak minősített kereskedési stratégiát.
Az amerikai kormány jövőre újabb szigorításokat, a bankok erre válaszul újabb leépítéseket helyzetek kilátásba. A CNBC-nek nyilatkozó szakértők szerint minden az USA-ban működő nagyobb bank elbocsátásokra kényszerül majd jövőre.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.