Bármit, csak magyar eszközöket ne vegyenek!
A Renaissance Capital elemzője szerint a magyarországi helyzet aggraválódása az egész régióban növeli a kockázatokat.
A Renaissance Capital elemzője szerint a magyarországi helyzet aggraválódása az egész régióban növeli a kockázatokat. A Financial Timesnak nyilatkozva a szakértő a magyar eszközöknél bármit többre értékel, de elsősorban mégis azt javasolja, hogy a feltörekvő piacokon jelenleg bárhol érdemes befektetni, csak ne Magyarországon, Lengyelországban és Csehországban.
Beniott Anne, a SocGen elemzője szerint a magyarországi helyzet jelenleg súlyosabb kilátásokat tartogat egy "egyszerű" makrogazdasági válságnál. A szakértő szerint nagyon is valószínű a pénzügyi instabilitást enyhítő rendkívüli és nagyarányú kamatemelés, ahogy az sem kizárható, hogy a gadzasági válság poltikiai dimenziókat ölt.
Az MTI által összegyűjtött elemzői vélemények 340 forintos euró-árfolyamot és mély recessziót jeleznek előre az IMF-tárgyalások dugába dőlése esetén. A BNP Paribas szakértője szerint ugyan a kormánynak nincs ésszerű alternatívája az IMF-megállapodásra, ezért azt végül nyélbe fogják ütni, ám az elmúlt időszak kormányzati kommunikációja kellően megalapozottá tette azt a verziót is, miszerint az egyezségre nincs reális esély.
A BNP szerint amennyiben elmarad a megállapodás, újabb hitelrontás és 3 százalék feletti GDP-visszaesés várható Magyarországon. Az államadósság finanszírozhatósága így teljesen ellehetetlenülhet, különös tekintettel a IMF felé fennálló tetemes devizaadósságra, amelynek törlesztési kötelezettsége az év közepén válik esedékessé.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.